Major Vojske Srbije Igor Ignjatović i glavni podoficir Branislav Bulatović zauzeli su prva dva mesta u takmičenju u gađanju iz pištolja koje je održano u SAD, saopštila je američka ambasada u Beogradu.
Igor Ignjatović i Branislav Bulatović dobili su od guvernera tzv. “Nagradu dvadeset” koja se dodeljuje onima koji pokažu najviši nivo spretnosti s oružjem, navodi se saopštenju američke ambasade.
Komandant Nacionalne garde Ohaja general-major Džon Heris bio je domaćin takmičenja u gađanju iz pištolja koje je održano od 21. do 22. septembra u Americi i na kom je učestvovalo 150 vojnika.
U okviru vojne saradnje između SAD-a i Srbije tokom septembra su se održale i tri zasebne obuke.
Instruktori sa američkog Bezbednosnog instituta izveli su u vojnoj bazi “Jug” obuku za učešće u mirovnim operacijama na kojoj je učestvovalo 17 oficira i podoficira Vojske Srbije.
Svrha obuke je bila da se poboljšaju veštine pripadnika Vojske Srbije koji će učestvovati u mirovnim operacijama Ujedinjenih nacija. Srbija treutno ima pripadnike svoje vojske u devet mirovnih misija koje se sprovode širom sveta pod okriljem UN-a i Evropske unije.
Američki Bezbednosni institut za medicinske operacije je sproveo još jednu obuku na Vojnomedicinskoj akademiji o naprednom planiranju u slučaju vanrednih situacija.
Obuka je bila usmerena na poboljšanje i pospešivanje kapaciteta Srbije kada je u pitanju upravljanje prirodnim katastrofama. Među učesnicima je bilo 32 predstavnika iz raznih agencija i neprofitnih organizacija, kao i 20 pripadnika Ministarstva odbrane.
Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije je organizovao, a američki inžinjerijski korpus je sproveo obuku iz Programa civilno-vojne spremnosti u slučaju vanrednih situacija, na temu komunikacije u kriznim situacijama.
U obuci su učestvovali zaposleni u više ministarstava i organizacija civilnog društva, kao i stručnjaci iz Nacionalne garde Ohaja. Ovo je bila druga u seriji od tri radionice usmerene na razvijanje kapaciteta Srbije kada je u pitanju krizna komunikacija i međuagencijska organizacija.
Sve ove aktivnosti koordinirala je Kancelarija za vojnu saradnju Ambasade SAD zajedno sa svojim partnerima u Srbiji, navodi se saopštenju američke ambasade.
Toje organizovao ambasador Skot koji je
ponizava Srbiju i ide po severnih Srbiji u osnovnim skolama i govori ucenicima
daje Kosmet republika. SAD izvrsili su
agresiju, rusili, ubijali, masakrirali, otrovnim
bombama, Kosmet a sada dobri izahvalni
agresoru na suradnji. Kud plovi ovaj brod
povratka nema na Kosmetu Srbine stati se
jos sprema. Kakva vlada takva drzava.
Sve je zavrseno 1999.