Srca i pluća po narudžbini

0

”Snadbevač”: Semen Semenčenko
 

Do ovog saznanja se došlo nakon što je hakovana Fejsbuk stranica Sergeja Vlasenka, bivšeg advokata Julije Timošenko, na kojoj je pronađena njegova prepiska sa nemačkom lekarkom, navodno hirurgom Olgom Viber i komandantom kaznenog bataljona Semenom Semenčenkom.
 

Zaštita iz vrha Službe

Iz prepiske se vidi, da su kompanjoni veoma zabrinuti da ne dođe do curenja informacija, a tesno su povezani sa načelnikom ukrajinske Službe bezbednosti Valentinom Nalivajčenkom, koji im je kako se čini obezbeđivao
pouzdanu zaštitu i pomagao pri nabavci i izvozu "robe", veoma tražene na Zapadu, uzimajući tako svoj deo kolača.

Prepiska je vođena u periodu od februara do juna ove godine, a sudeći po sadržaju dijaloga Semenčenko je zadužen za nabavku organa, Viberova deluje kao posrednik, a Vlasenko organizuje isporuku "robe", koja je okarakterisana kao "kvarljiva".

U prepisci, Viber poziva na sigurnije snadbevanje organima u zamenu za materijalno-tehničku podršku ukrajinskim vojnicima. Kada su 15. aprila kijevske vlasti započele žestoku vojnu operaciju, Viber je napisala: "Naša druga partija je prošla dobro, klijenti su zadovoljni, pojavili su se novi. Sudeći po novostima događaji nam idu na ruku. Šta misliš, neće se ništa izmeniti?". Vlasenko odgovora da će imati čime da rade, zahvaljujući pomoći partnera sa zapada, koji svojom politikom stvaraju dobre uslove i što je najvažnije – količine!

U jednom od pisama, Viber navodi potrebne organe i količine: pet srca, 12 bubrega, tri jetre i pluća. Na to Vlasenko spremno odgovara: "Jasno, poslaćemo, ali mi možemo otpraviti i više. Razmisli, nađi nekoga da uvećamo partije".

 

Tela bez organa

Ruski mediji takođe podsećaju, da su pripadnici samoodbrane sa jugo-istoka Ukrajine ranije pronašli oko 180 tela ukrajinskih vojnika sa razorenim stomacima. Takođe, pronađeno je još 300 nesahranjenih tela bez organa.
Cela ova ružna priča, navode ruski mediji, podseća na Kosovo, gde su lideri Oslobodilačke vojske Kosova u svoje vreme organizovali i prodavali ljudske organe evropskim "potrošačima".

Ponekad je doktorka kritikovala Vlasenka za "loš kvalitet robe" i prenosila pritužbe kupaca, a Vlasenko se povremeno žalio na teške uslove rada i zahtevao je od Semenčenka da "radi po tehnologiji".

U jednom od razgovora, Veber traži da se "radi kao ranije", to jest da se uzimaju organi od živih, teško ranjenih vojnika i onih koji su na samrti. Vlasenko odlučno odgovara: "Ne". Ali ne iz moralnih razloga već zato što mu je to zabranio ukrajinski šef Službe bezbednosti iz straha od publiciteta.

Po nekim delovima prepiske, pretpostavlja se da doktorka, advokat i komandant dobro zarađivali, uzimajući 30 posto od vrednosti isporuke. Ovaj primer dokazuje, navode ruski mediji, da kijevske vlasti na ove  događaje ne samo da zatvara oči već je i aktivno uključena u ovaj unosan biznis. U Kijevu je, kažu, podignut zid ćutnje.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here