"Čini mi se da je njihov uticaj na crnogorske političke prilike preveliki", rekla je Malovićeva za "Novosti", komentarišući ocenu crnogorskog premijera Mila Đukanovića da su srpski državni organi najavljivanjem istraga u medijima praktično dali signal Darku Šariću da se skloni.
Malovićeva je istakla da je "organizovani kriminal daleko ozbiljnija tema od pokušaja da se bilo ko bavi političkim marketingom i zamenom teza" i ocenila da "takvi nastupi ne doprinose unapređenju odnosa dveju zemalja niti regionalne saradnje".
Ministarka pravde Srbije je potvrdila da će sa crnogorskim kolegom Mirašom Radovićem uskoro razgovarati o "slučaju Šarić" i nesporazumima koji su nastali u slučaju istrage o krijumčarenju kokaina iz Južne Amerike u Evropu.
Govoreći o "slučaju Šarić", Malovićeva je kazala da "kada neko poseduje milijarde evra u imovini ili novcu, on može da pokuša da obara vlade, da učestvuje u kreiranju regionalne politike".
"Predsednik Boris Tadić, premijer Mirko Cvetković, potpredsednik Vlade Ivica Dačić emitovali su jasnu poruku: kriminal se u Srbiji neće tolerisati. Srbija se mobilisala – tužilaštva, sudovi, policija, službe, svi su svesni da budućnost naše zemlje zavisi od ovog obračuna", rekla je Malovićeva.
Nema privilegovanih u obračunu s kriminalcimaPrema njenim rečima, u borbi protiv organizovanog kriminala ne sme i neće biti privilegovanih i svako za koga se utvrdi da je imao veze sa kriminalnim grupama biće procesuiran. |