Printscreen/X

​Basketaši Srbije poraženi su od Austrije sa 18:17 u finalu Evropskog prvenstva u Beču.

Posle razočaravajućih Olimpijskih igara, kao i nekoliko izmena u odnosu na tim koji je nastupao u Parizu, Srbija se borila za pehar u Austriji pred mnogobrojnom srpskom publikom koja je okupirala trg, ali se ipak radovao domaćin.

Nije baš dobro krenulo po Srbiju na ovoj utakmici, budući da su Austrijanci nametnuli tempo i Niko Klatenburner je pravio dosta problema, pa je bilo 6:2 posle tri minuta igre. Morao je da se pojavi Strahinja Stojačić, što je i učinio sjajnom odbranom, a potom i sa dva vezana poena, a bitnu dvojku je onda pogodio Stefan Kojić za povratak u egal.

Sudije su potom dosudile tehnički prekršaj Stojačiću koji se požalio na evidentan faul nad njim koji nije sviran prilikom prodora, ali domaćinsko suđenje je nekako bilo očekivano.

Nisu sjajni Srbi ustuknuli, Kojić se vratio i izjednačio, a onda se zapalio dvojkom za 12:14 srpskog tima.

U posljdnji minut se ušlo sa minimalnom prednošću Austrije. Imali su Srbi sjajnu šansu za povratak na 20 sekundi pre kraja, Stojačić nije pogodio, a onda je “Brka” promašio za dva poena i tako Srbi nisu uspeli da nastave žetvu evropskih trofeja.

Srbija na Evropskom kupu sada ima pet zlata i dva srebra, a prethodno je osvojeno još 2016. godine u Bukureštu.