Mančang je kazao da kineske kompanije otvaraju farme u Latinskoj Americi, Africi, ali ne i u Evropi, što je šansa za Srbiju, koja ima "sjajnu prirodnu zemlju", koja nije u potpunosti
iskorišćena, jer joj fali pokretni kapital.
"Bio sam više puta u Ministarstvu poljoprivrede Srbije i imamo zajednički pogled na dalju suštinsku saradnju", rekao je kineski ambasador.
Povodom predstojećeg samita Kine i zemalja istočne i centralne Evrope, koji se održava 16. i 17. decembra u Beogradu, Li Mančang je izrazio nadu da će doći do konkretnih dogovora o privrednoj saradnji Srbije i Kine.
"Očekujemo da ćemo za vreme samita imati novi korak. Kineska kompanija hoće da investira i u termoelektrane, još ne mogu reći da li će to uspeti ili ne, jer saradnja zavisi od obe strane i kineske i srpske", rekao je kineski ambasador.
On je podsetio da je kineska kompanija CMEC (China Machinery Engineering Corporation) realizovala prvu fazu projekta u Termoelektrani i kopovima Kostolac, što obuhvata revitalizaciju blokova "B1" i "B2", izgradnju postrojenja za odsumporavanje dimnih gasova iz elektrane.
Kineska kompanija CRBC gradi i most u Beogradu, Zemun-Borča, a kineski ambasador je kazao da je to prvi most koji kineska kompanija završava u Evropi i da što se tiče kvaliteta i roka ispunjava svoje obaveze.
Li Mančang je dodao da će ta kompanija brzo krenuti i sa prokjektom autoputa u Crnoj Gori.