U istrazi se došlo i do imena reanimatora Ljubiše P. (50) sa VMA i medicinske sestre Sofije Š., koju su spomenuli Ivanini prijatelji kao osobu koja je snadbevala lekovima ranije.
– Oboje je saslušala i vojna policija. On je priznao da ga je te večeri pozvala Ivana i požalila mu se da je boli glava i da ne može da zaspi. Došao je po nju do “Hajata” i odvezao je na VMA, što su zabeležile i kamere hotela, da su joj tamo namestili braunilu i da je potom dovezao nazad do hotela. Međutim negirao je da joj je prodao “propofol” – kaže sagovornik Blica blizak vojnim službama.
Prema informacijama medija na poligrafu (koji doduše nije dokaz na sudu) ne može da se kaže ni da je pao ni prošao već da ga je praktično bilo nemoguće uraditi jer je imao neka "prilično čudna ponašanja i reakcije".
– Sofija je sa druge strane negirala da je išta imala sa onim što se te večeri dešavalo, te da ona nije ni ta sestra koja joj je stavila braunilu. Reč je o drugoj sestri, i ustvari ostaje da se vidi ko je od njih to uradio s obzirom da su na braunili otkriveni muški DNK tragovi. Njihovo veštačenje će pokazati da li je to uradio sam Ljubiša, neko od anesteziologa ili neko treći. Međutim, stavljanje braunile nije krivično delo, dok snadbevanje “propofolom” jeste. Zato ćemo istragu terati do kraja i ukoliko se pokaže da je anestetik došao sa VMA, odgovaraće svi tehničari, sestre, anestezilozi, ali i šef odeljenja i svi koji nisu mogli da ne znaju da im iz bolnice nestaju anestetici koji se strogo drže pod ključem i koji se ne mogu tako lako izneti sa odeljenja – kaže izvor.
Za krivično delo za koje bi mogli da budu optuženi neovlašćenu prodaju opasnih stvari sa smrtnim ishodom zaprećena je maksimalna kazna od osam godina zatvora.