
"Pazi koga ćeš zaokružiti", dobacio je Andrija Hebrang, kandidat HDZ-a, svojoj supruzi na biračkom mestu, nastavljajući tako iznenađujuće ležeran ton svoje kampanje.
Jedini favorit od samog početka, “pravedni” Ivo Josipović, bio je znatno ozbiljniji.
Josipović SDP ima 33 odsto, Bandić nezavisni kandidat 14 odsto Hebrang HDZ 12 odsto Vidošević HDZ 11 odsto glasova. |
Predsednički kandidat SDP-a nakon glasanja nije bio preterano raspoložen za izjave medijima, opravdavajući se pravilima izborne tišine.
"Nakon što sam popio kafu, došao sam obaviti svoju građansku dužnost. Pomalo sam uzbuđen i nestrpljiv, kao i svi koji se takmiče, očekujem rezultate", rekao je Josipović koga su na biračkom mestu pratile supruga i kći.
Nezavisni predsednički kandidat, “jedan jedini” Milan Bandić na svoje biračko mesto došao je nekoliko minuta posle deset sati u društvu supruge Vesne.
"Želim da što više građana izađe na birališta i da počnemo da rešavamo probleme u Hrvatskoj. To je moja jedina poruka ljudima" rekao je Bandić obećavajući bolji život.