M. Ninović
Nezadrživ: Stefan Simić u prodoru

Fudbaleri Beograda su posle tri uzastopne utakmice bez pobede ispostavili račun Istern Junajtedu protiv kojeg su slavili sa ubedljivih 3:0 (3:0).

Ekipa trenera Demijena Morija opravdala je ulogu favorita na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu i tako zadržala čelnu poziciju na tabeli s bodom prednosti ispred Modburi Džetsa.

Centralna figura meča bio je Stefan Simić, koji je golovima u 22. i 34. minutu zapečatio pobedu srpskog kluba. Prethodno je Evan Kunavelis doveo Beograd u vođstvo, golom iz penala u 14. minutu.

Kao i uvek, tribine u Vudvilu su i ovog puta bile ispunjene navijačima domaćeg tima, koji su imali priliku da vide pobede sva tri tima Beograda sa po 3:0. Šteta je samo što u duelu prvih timova nisu videli još golova u mreži gostiju, jer je za to zaista bilo prilika.

Trener Mori je imao na raspolaganju sledeće igrače: Čembrlen, Volter, Džons, Tobijas, Dej, Kamins, Simić, Lav, Kunavelis, Natsiopoulos, Batler-Baudon, Felps, Nudžaim, Padler, Marković i Disoto.

Pobedu rezervista Beograda od 3:0 (2:0) obezbedili su strelci golova Karakicios, Ivanić i Marku. Rezervni tim sada je treći na tabeli sa 32 boda (deset pobeda, dva remija i šest poraza, gol razlika 30:22).

U susretu mladih timova golove za Beograd postigli su Malivindi (dva) i Metjus.

Iduću utakmicu Beograd igra danas, u večernjem terminu od 20.15 časova, na terenu TK Šatler Rezerv, protiv Vest Adelajda. Već u subotu, 4. septembra, igra se redovno 20. kolo, u kojem srpski klub čeka derbi protiv trećeplasirane VT Birkale. Meč se igra od 19.30 časova na terenu Džek Smit Park.

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati 19. kola: Vestern Strajkers – VT Birkala 1:4, Beograd – Istern Junajted 3:0, Plejford Siti – Fulam Junajted 2:0, Modburi Džets – Adelajd Kobras 2:1, Vest Adelajd – Adelajd Viktori 0:4, Para Hils – Adelajd Hils 0:0

1. Beograd 18 11 5 2 34:14 38

2. Modburi 18 11 4 3 37:15 37

3. VT Birkala 17 10 3 4 35:15 33

4. Plejford S. 18 9 3 6 33:20 30

5. Para Hils 18 8 6 4 17:13 30

6. Adelajd Hils 17 6 3 8 23:30 20

7. Viktori 17 5 5 7 23:25 20

8. V. Adelajd 18 6 2 10 19:32 20