Promo

Iako je Turska dugo bila sinonim za predivne pejzaže, bogatu kuhinju i drevne gradove, koji bacaju svetlo na istoriju, danas zemlja nudi posetiocima i održivo iskustvo nove generacije za letnje mesece –mesta za kampovanje i glampovanje usred i u skladu sa netaknutom prirodom!

Beograd, 1. jul 2022 – Kampovanje i glampovanje su posebno privlačni putnicima koji traže bekstvo od gužve i odnos sa prirodom, sve sa svešću o odgovornom putovanju, a u Turskoj, veliki izbor kamping i glamping lokacija čini da i odrasli i deca mogu uživati u njihovim blagodetima, kao na primer, porodični kampovi, koji imaju pogodnosti u vidu igrališta za decu, dok neke lokacije imaju pristup peščanim plažama i plitkom moru, koje je privlačno za sve starosne grupe! Povrh toga, sva područja za kampovanje u Turskoj imaju vodu, struju i namenske oblasti za kuvanje.

Zavirite u šest najpoznatijih lokacija za kamping i glamping u Turskoj, koja su idealna tokom letnjih meseci, u blizini drevnih gradova i lokalnih restorana – i usred prirode gde se bujno zelenilo proteže u svetlucavo plavetnilo.

Zaliv Kabak – Fetije, Mugla

Zaliv Kabak, u srcu Mediterana, odličan je izbor za kampere koji žele da iskuse poznati letnji trio more-pesak-sunce u svom glamping prostoru. Ovaj spokojan zaliv u okrugu Fetije u Mugli je zaista spektakularno mesto gde se zelena priroda proteže u čiste tirkizne vode. Kao jedna od stanica duž Likijskog puta, duge pešačke rute, koja vodi posetioce do najvažnijih centara Likijskog kraljevstva, a između ostalog i do zaliva Kabak, srećni kamperi nakon pešačenja mogu ovde podići svoj šator i rashladiti se u azurnoj vodi, dok uveče, mogu prisustvovati divnom plesu svitaca!

Faralija – Fetije, Mugla

Faralija, turističko odmaralište u Turskoj, poznato po netaknutim plažama i azurnim uvalama, skreće pažnju na sebe glamping centrima, u kojima se ukrštaju priroda i luksuz. Nudeći udobnost koja prevazilazi udobnost luksuznih hotela, u Faraliji se mogu naći ukusno namešteni šatori, koji podsećaju na drvene bungalove i restorani u kojima se može uživati u regionalnim specijalitetima. Idealna za bekstvo od gužve, Faralija podiže lestvicu glamping iskustva, a privatni vrt odmarališta i osamljeni prostori za plivanje i razgledanje okoline su uz đakuzi kade i sobe za masažu, posebno popularni među parovima na medenom mesecu.

Dolina leptirova – Fetije, Mugla

Dolina leptirova, koja je dobila ime po više od 80 vrsta leptira koje žive u ovoj oblasti, privlači posetioce prirodnim okruženjem, za koje neki kažu da podseća na raj. Kamperi imaju mogućnost da podignu svoj šator u ovoj bujnoj oazi okruženoj strmim liticama do 350 metara visine, ili da ostanu u glamping zoni sa umirujućim zvucima vodopada, ili jednostavno da uživaju na netaknutoj plaži koju zapljuskuju blagi talasi. Pored kampova, smeštaj u dolini leptirova uključuje i bungalove i kamene kuće prilagođene prirodi. Dolina se nalazi u blizini Babadaga, najpoznatije lokacije za paraglajding u Turskoj, tako da posetioci mogu da dodaju uzbuđenje svom boravku, sa jedinstvenim iskustvom na nebu i na zemlji.

Kapadokija, Nevšehir

Očaravajuća Kapadokija, koja seže u doba paleolita, je jedan od najuzbudljivijih pejzaža na svetu, koje takođe nudi i podjednako magično iskustvo kampovanja. Poznata po svojim očaravajućim vilinskim dimnjacima, misterioznim podzemnim gradovima i lokalnim delikatesima, ovaj jedinstveni region je takođe i dom brojnim kamping lokacijama, od kojih su mnogi u blizini Goreme muzeja na otvorenom, doline Ašiklar i sela Avanos. U Kapadokiji, posetioci mogu da spavaju u svom šatoru dok gledaju u vilinske dimnjake i bude se uz balone sa vrelim vazduhom koji lebde nebom, a većina kampova u ovoj oblasti nudi pogodnosti u vidu bazena, tuševa, struje i kafea, kao i alternative za smeštaj, u vidu kampera i kamp prikolica.

Nacionalni park prirode Jedigoler, Bolu

Nacionalni park Jedigoler (Yedigöller), unutar provincije Bolu, u kojoj bujne crnomorske šume okružuju prostrana jezera, idealna je destinacija za kampere, koji traže spokojstvo u netaknutoj prirodi. Kamperi mogu da razapnu svoje šatore na obali jezera u ovom parku, koji je dobio ime po svojih sedam jezera, dok se priroda parka može istražiti ili tokom šetnji ili biciklom, dok se izleti motornim vozilima nude za nepristupačnije terene. Radi zaštite flore i faune nacionalnog parka, paljenje vatre je dozvoljeno samo na određenim lokacijama i u određeno vreme, no budite bez brige jer restoran u parku nudi ukusnu lokalnu hranu.

Nacionalni park prirode Igneada, Kirklareli

U nacionalnom parku Igneada se nalazi jedan od najvećih glamping centara u Turskoj. Bogat biodiverzitetom, region je dom za 670 biljnih vrsta i 194 vrsta ptica, a takođe sadrži i širok izbor pogodnosti za kampere, koji žele da iskuse prirodu bez žrtvovanja udobnosti. Drveni „šatori“ u Parku kombinuju radost kampovanja sa udobnošću hotela, i u ovim krajnje udobnim objektima, od kojih većina ima krovne prozore ili krovove sa staklenim pločama, gosti mogu uživati u pogledu na šumsko nebo iz udobnih kreveta. Pored otvorenog bazena koji se savršeno uklapa u zelenilo poplavnih šuma, u centru se može učestvovati u umetničkim radionicama, mnogobrojnim aktivnostima u prirodi ili jednostavno u gurmanskom iskustvu koje nude nekoliko restorana sa međunarodnom i turskom kuhinjom.

1 COMMENT

  1. Uh, Kapadokija mi je na listi želja već godinama. Turska je tako zanimljiva zemlja, velika je, pa ima sve. I more, i planine, i ovako zanimljiva mesta kao što je Kapadokija, ili recimo Pamukale. Da mogu, sutra bih pozvala medjunarodne selidbe pro move i odselila se tamo, recimo u Antaliju. Istanbul mi je previše veliki i bučan. A onda bih često išla na glampovanje… Volim kampovanje, ali s godinama mi treba više komfora, tako da je glampovanje mnogo bolji izbor.
    Sjajan tekst!

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here