M. N.
Trostruki strelac Aleksandar Milojević

Fudbaleri Nobl Park Junajted Drine nastavili su neverovatnu seriju pobeda ove sezone. Čak jedanaesti trijumf u nizu proslavili su na gostovanju Dandenog Sautu, savladavši četvrtoplasiranu ekipu na tabeli sa ubedljivih 5:0 (3:0).

Novi uspeh silnih Drinjana trasiran je još u osmom minutu meča, jer je srpski tim već tada vodio sa nedostižnih 3:0 protiv kluba albanske zajednice.

Svakako da je junak utakmice bio Aleksandar Milojević, koji je postigao dva od tri gola na početku, da bi zatim u 79. minutu “kompletirao” jet-trik. Pored njega, mrežu domaćina tresli su i David Šulberg u 3. i Nikola Stijačić u 85. minutu.

Trener Drine Bili Armor se odlučio za tim: Popetrov, Mortaruolo, Graovac, Bižu, Armansin, Stijačić, Đukić, Mitrović, Šulberg, Ataei, A. Milojević.

U susretu rezervnih timova pobedila je Drina sa 6:3 (2:3), a golove za srpski tim postigli su Andrugopulos u 3. 47, Adamović u 19. i 51. i Kamande u 56. i 60. minutu.

Rezerve Drine su igrale u sastavu: Stoilović, S. Demezieres, Stojanović (J. Demezieres 60’), Kamande (N. Krička 70’), Andrikopoulos, Sekulić, Sebestjen, Adamović (Fonseka 79’), Ristanović (Tomašković 46’), Tintor, Stanković (Zuza 46’).

U narednom kolu Drina će na domaćem terenu Parkfild Rezerv ugostiti ekipu iz komšiluka Nobl Harikejns. Meč je na programu u subotu, 10. jula od 15.00 časova.

Fudbalerke Drine zabeležile su rekordnu pobedu

Devojke brojale do 17

Fudbalerke Drine zabeležile su najubedljiviju pobedu u sezoni, pošto su sa čak 17:0 savladale Endevor Hils. Gotovo neverovatno zvuči podatak da se čak deset igračica srpskog kluba upisalo u listu strelaca, a da je bilo malo više prisebnosti i sreće u pojedinim trenucima, pobeda je mogla da bude i ubedljivija?!

Ostaće zapisano da su ovu rukometnu pobedu zabeležile Jovaa Grujić (4 gola), Danica Vukević (3), Sanja Vranešević i Žanel Džeronimo (po dva gola), kao i Željka Milojević, Maja Stanković, Riana Godsmark, Dalija Bajlo, Dragana Kuljanin i Mira Božuć koje su sve po jednom zatresle mrežu gošći.

Fudbalerke Drine su kao i muškarci prve na tabeli, sa sedam pobeda i po jednim remijem i porazom, uz impredivnu gol-razliku od 59:10. Sledeću utakmicu ženski tim Drine igra na domaćem terenu Parkfild Rezerv u nedelju 11. jula od 13.00 časova, protiv Pakenham Junajteda.

Četvrta liga Viktorije

Grupa jug

Rezultati 14. kola: Čelsi – Bakster 2:1, Nobl Harikejns – Kizboro 0:1, Endevor Junajted – Somervil Igls 5:1, Dandenong Saut – Nobl Park Drina 0:5, Springvejl Siti – Siford Junajted 0:2, Dingli Stars – Sendaun Lajons (odloženo).

1. Drina 11 11 0 0 43:4 33

2. Siford J. 12 7 4 1 31:20 25

3. Endevor J. 12 7 2 3 33:21 23

4. Dandenong S. 12 6 1 5 25:29 19

5 Sendaun L. 9 5 3 1 24:15 18

6. Springvejl S. 11 4 1 6 19:21 13

7. Kizboro 11 3 4 4 11:18 13

8. Bakster 11 4 1 6 18:26 13