M. N.
Šahin Nudžaim prima čestitke za ovogodišnji prvenac

Fudbaleri Beograda iz Adelajda napravili su još jedan krupan korak ka promociji u Premijer ligu Južne Australije. Najstariji srpski klub na Petom kontinentu ovog vikenda je kao gost savladao ekipu komšijskih Vestern Strajkersa sa 3:1 (2:0) i sačuvao bodovnu prednost na vrhu tabele.

Ishod meča bio je nagovešten još u prvih pola sata igre, kada je tim iz Vudvila golovima ove sezone vrlo raspoloženog i agilnog Kajla Markama stekao velikih 2:0. Iskusni centarfor je najpre u 4. minutu doveo Beograd u vođstvo, a u 29. minutu iz oprvadano dosuđenog jedanaesterca udvostručio prednost.

Pobeda je overena trećim golom pred kraj susreta, kada je jedan od miljenika navijača Šahin Nudžaim postigao svoj prvi pogodak u sezoni. Bilo je to desetak minuta pre kraja još jedne sigurne pobede Beograda, a domaćin je u samom finišu uspeo da postigne počasni pogodak.

Trener Demijen Mori se odlučio za sastav: Čembrlen, Dej, Kamins, Batler-Baudon (Marković 87’), Felps, Nudžaim, Natsiopoulos, Markam (Volter 46’), Lav (Tobijas 76’), Kunavelis (Simić 69’), Padler.

U duelu rezervnih timova pobedio je takođe Beograd minimalnim rezultatom 0:1 (0:1). Jedini pogodak postigao je Disoto u prvom poluvremenu. Posle 14 odigranih utakmica rezervisti Beograda su treći na tabeli sa 22 boda (sedam pobeda, remi i šest poraza, gol razlika 21:20).

I u susretu timova do 18 godina pobedio je mladi tim Beograda sa 2:1 (2:1). Golove su postigli Pere u 13. i Nikola Mrkajić u 33. minutu. Juniori Beograda su treći na tabeli sa 30 osvojenih bodova iz 14 odigranih utakmica (devet pobeda, tri remija i dva poraza, gol razlika 35:23).

Ove sedmice Beograd čekaju dva meča, pošto se večeras igra zaostala utakmica protiv Plejford Sitija. Meč počinje u večernjem terminu od 19.30 časova na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu. Već iduće subote, u Vudvil stiže ekipa Para Hils Najtsa.

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati 17. kola: Vestern Strajkers – Beograd 1:3, Plejford Siti – Adelajd Kobras 1:2, Modburi Džets – Istern Junajted 4:0, Vest Adelajd – VT Birkala 1:1, Para Hils Najts – Fulam Junajted 1:2, Adelajd Hils – Adelajd Viktori 1:1.

1. Beograd 14 10 3 1 29:11 33

2. Modburi 15 9 4 2 34:13 31

3. VT Birkala 14 8 3 3 28:13 27

4. Para Hils 15 7 4 4 16:13 25

5. Plejford S. 15 7 2 6 29:20 23

6. Viktori 14 4 5 5 19:20 17

7. V. Strajkers 15 4 5 6 23:25 17

8 Fulam J. 15 5 2 8 15:25 17