– Sredstva informisanja bez izuzetaka širenjem straha od svinjskog gripa ne spasavaju narod od opasnosti koja u stvari ne postoji, već na taj način glasila rade na pražnjenju polica apoteka koje prodaju lekove protiv svinjskog gripa. Histerično nas svakodnevno plaše od strašnog virusa s tobože veoma teškim tokom bolesti stvarajući tako sliku o ogromnoj smrtnoj opasnosti. A nje, ukoliko pogledate statističke podatke od prethodnih godina nema, ni smrtnost se ne uvećava – kaže direktor Instituta hemijske biologije i fundamentalne medicine i član Ruske akademije nauka profesor dr Valentin Vlasov.
Da bi svoju tezu o smišljenom plašenju čovečanstva od navodnog bauka svinjskog gripa zarad profita farmaceutskih kompanija potkrepio, akademik Vlasov podseća na atmosferu koja je pre nekoliko godina vladala pocodom ptičjeg gripa.
Dozirana panika |
– Pre nekoliko godina besnela je slična panika povodom ptičjeg gripa. Tada su na Zapadu stvorene ogromne rezerve farmaceutskih sredstava. U to vreme izašli su na tržište novi preparati, a najreklamiraniji je bio "tamiflu" preparat kompanije "ilad", čiji je suvlasnik tada bio Donald Ramsfeld, bivši američki ministar odbrane. Te nepotrošene ogromne količine lekova trebalo je spasti. Naišao je svinjski grip i propaganda je krenula. Najbolje i najproverenije sredstvo aktiviranja prodaje lekova je širenje informacija o pretnji za zdravlje i sam život i to se upravo radi danas na najbeskrupulozniji način. Da budem otvoren, ovi sadašnji krici o užasnom A H1N1 virusu nisu ništa više od običnog biznisa na običnom gripu – ističe akademik Valentin Vlasov.
I čuveni epidemiolog, profesor dr Sergej Kolenikov, član Ruske akademije nauka, ima jasan stav o novom virusu i kaže da je laboratorijski dokazano da je sezonski ili obični grip opasniji od svinjskog, ali da se histerija širi i panika diže zarad profita velikih nezakaživih farmaceutskih kompanija. U toj beskrupuloznoj borbi za profitom žrtve su istina i čovek.