Screenshot/Twitter
Automobil Alfarus

Nova ruska marka automobila koja će se proizvoditi u Saratovskoj oblasti je nazvana Alfarus.

Kao i u slučaju novog Moskviča, i ovde se radi o sklapanju kineskog modela, na koji će biti zakačen ruski amblem, piše Autoblog.

Prvi model pod brendom Alfarus jeste električni kompaktni automobil. To međutim nije ništa drugo nego kineski FAW Bestune NAT koji je dobio rusko ime i oznake.

Automobil je dugačak 4450 mm, širok 1840 mm, visok 1680 mm, dok međuosovinsko rastojanje iznosi 2850 mm.

Originalni FAW Bestune NAT inače raspolaže sa 130 KS, a jednim punjenjem električni automobil može da pređe do 420 km.

Ruski mediji navode da je lokalizacija proizvodnje komponenti već planirana.

U okviru ovog projekta je planirano da se proizvodnja velikog broja komponenti odvija na teritoriji Saratovske oblasti, što je potvrdio i guverner regiona Roman Busargin.

Proizvodnja Alfarusa u Saratovskoj oblasti će početi u drugom kvartalu ove godine, uz najavu da će tokom 2023. biti sastavljeno ukupno 2.000 primeraka.

7 COMMENTS

  1. Zaporozec, Moskvic, Volga, Lada, Alfarus…. zasenili su mercedes, opel, Audi, Renault, Citroen, Fiat, Lamborgini, Ferrari, Bentley, Jaguar, Land Rover….bezi bre i idi u cosak i sanjaj.

  2. Super, ko je protiv ovoga neka kupuje vozila demonskih drzava, da bi oni tim novcem bombardovali nasu zemlju, nemate trunku mozga !

  3. Kakve izjave “ko ce kupovati?” Pa samo Rusija kolika je ne treba im trziste, a da ne pricam sto ce biti daleko jeftinija od Tesle. Mi smo iskompleksiran narod bolje voziti Mercedesa 20 godina starog nego neko manje poznato novo vozilo…

  4. Lada Niva je zakon nju ove novotarije nikad nece prevazici.
    To su sve kopije kopije pune cipova senzora I ostalih glupost.

  5. cela instrument tabla je sa komplet kablova 15000 evra pa moraš platiti ime firme,tehnološki razvoj pa dođe ostatk uložen materijal i rad.I onda cifra bude 30000+Pre bi kupio rusa,kineza pa japanca nego ta precenjena zapadna vozila.Njihovo čipovanje baterije da radi 10god i kraj zamena prava sitnica 18000 evra.Neki lik je u USA provalio čip mask ga tužio ect

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here