HAG – Postoje dobri izgledi da će ishod postupka u Hagu, kakav god bio, dati za pravo lideru srpskih radikala što je na beogradskom aerodromu 24. februara 2003. uoči poletanja za Amsterdam rekao: "Ja odavde odoh direktno u slavu!" Dr Šešelj je učinio sve da Haški sud izvrgne ruglu. Ali cena je bila visoka. Kako je atakovano na njegovo zdravlje, piše Marina Raguž u "Svedoku", čije delove "Vesti" prenose: "Postoji mnogo činjenica koje govore u prilog tome da se nepotrebno odugovlači sa lečenjem dr Šešelja. Neverovatno je da Pretresno veće III izda nalog 30. jula 2010. kojim nalaže medicinsku ekspertizu Šešelja, a da sekretarijat MKSJ i nadležne službe izvrše nalog tek u oktobru! Koliko se u međuvremenu pogoršalo stanje dr Šešelja svedoči i činjenica da je zbog intenzivnih aritmija hitno odveden u bolnicu gde je nad njim izvršena invazivna metoda – elektrokonverzija (elektrošokovi), bez njegove saglasnosti! Elektrokonverzija nije bila uspešna.
x Da stvar bude još gora, Šešelj je na jedan drugi pregled čekao više od pet meseci! Svesni situacije sudije Pretresnog veća 19. oktobra 2010. odlučuju da tročlana komisija pregleda Šešelja i dostavi izveštaj o njegovom zdravstvenom stanju. Međutim ni nakon pet meseci izveštaj nije sastavljen! Sekretarijat je planirao da kardiolog i pulmolog pregledaju dr Šešelja tek u martu 2011?! Ovo znači da je Šešelj čekao na pregled osam meseci! Do danas komisija nije sastavila potpuni izveštaj po nalogu Pretresnog veća jer je sekretarijat odbio da imenuje odgovarajuće lekare! Sudija Antoneti je 23. marta 2011. kritikovao takav odnos prema dr Šešelju, a Sekretarijat je izdao saopštenje da je Šešelj odbio pregled kardiologa sa Zapada, zaboravivši da pomene da je taj doktor imao najslabije kvalifikacije od svo troje lekara, kao i da je prethodno odbio da dozvoli trojici uglednih ruskih lekara da pregledaju dr Šešelja na njegov zahtev.
x Šešelj se još pre šest godina požalio na probleme sa srcem… Posle, Šešelju je dijagnostifikovan kancer debelog creva nakon čega je operisan 2013. Međutim, tegobe na osnovu kojih je Šešelj pretpostavio da je oboleo traju znatno duže. Krajem 2012. Šešelj je primetio prve simptome raka i o tome je obavestio zatvorskog lekara Paulusa Falkea tražeći da ga pošalje na kolonoskopski pregled. Dr Falke je izbegavao da preduzme bilo kakve dijagnostičke metode kojima bi potvrdio ili opovrgao Šešeljeve sumnje. Nakon insistiranja Šešelja, analiza uzorka stolice urađena je tek u avgustu 2013. Iako je prisustvo krvi u stolici bilo vidljivo okom, lekar je Šešelju doneo nalaz u kome je stajalo da u uzorku "nema patogenih bakterija, nema parazita". Šešelj je još upornije insistirao da mu Falke kaže gde u nalazu, na holandskom jeziku koji on ne razume, stoji da je u uzorku utvrđeno prisustvo krvi. Nedugo, Falke je drugi put doneo nalaz Šešelju pokušavši da ga opet ubedi kako je sve u redu. Šešelj je zahtevao da mu lekar objasni kako da u nalazu nema ni reči o krvi, ako je razlog zbog koga je zahtevana analiza stolice upravo i bilo golim okom vidljivo prisustvo krvi. Šešelj je zahtevao da mu dr Falke u nalazu pokaže – gde piše da nema krvi. Falke je na kraju rekao da to ne piše nigde i da je neophodno uraditi novu analizu, kojom su u oktobru 2013. potvrđene Šešeljeve sumnje.
x Godinu dana nakon što je to prvi put zahtevao, dr Šešelj je podvrgnut kolonoskopiji gde je utvrđeno postojanje sedam polipa od kojih su dva bila kancerogena… Eto, pokazali smo kako u centru Starog kontinenta, ponosnog na ‘demokratske’ tekovine, jednog pritvorenika lagano i kontinuirano ubijaju već 11 godina… I, nikom ništa…".