On je kazao da treba čuvati prirodna staništa prica, jer upravo njihovo uništavanje jeste uzrok zbog čega su neke vrste izumrle. Radović je dodao da je neophodno urediti i očistiti Srbiju, ali i edukovati građane da su ptice grabljivice deo nas, kao i koliki je njihov značaj za prirodu.
Izložbu, čiji su autori ornitolozi Marko Raković i mr Daliborka Stanković, čine preparirane ptice od kojih posebnu pažnju izazivaju izumrli bradan i belogavi sup, zbog toga što su prvi put pred očima javnosti, ali i zbog svoje veličine.
Predstavljeni su i orao belorepan, crni lešinar, suri orao, orao kliktaš, orao zmijar, gaćasti mišar, jasteb, kobac, sivi soko, stepski soko, krški soko i drugi.
Grabljivice se kod nas ne ubijaju, a Prirodnjački muzej preparira ptice koje su uginule u prirodi ili u zoo vrtu, odakle ih daju ovoj kući. Postavku čine i paneli na kojima zaiteresovani mogu da saznaju više o značaju lešinara, o zanimljivostima ili da pogledaju kako izgleda skelet jedne od njih.
Direktor Prirodnjačkog muzeja Slavko Spasić kazao je da se prirodna staništa grabljivica narušavaju i zbog klimatskih uslova i ljudskog faktora.
On je dodao da će Muzeju tokom ove godine, koju je Generalna skupština Ujedinjenih nacija proglasila Međunarodnom godinom biodiverziteta, biti cilj da ukažu građanima na značaj grabljivica kako bi se sprečilo smanjenje njihovog broja. Spasić je kazao da su grabljivice značajne jer love štetočine kao što su misevi, pacovi…