Prosečno veče Srba u NBA ligi

0

Čukago Bulsi pobedili su Šarlot Bobketske sa 93:90, a srpski internacionalac Vladimir Radmanović je u porazu svoje ekipe  učestvovao sa 12 poena i četiri skoka za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu.

"Bikove" je do pobede predvodio Džon Salmon sa 27 poena.

Njujork Niksi su pretrpeli noivi poraz, a ovoga puta bolji od njih bili su košarkaši Milvoki Baksa rezultatom 102:87. Naš internacionalac u redovima Niksa Darko Miličić proveo je u igri sedam minuta i ubacio je dva poena. Najefikasniji kod Baksa bio je Endru Bogut sa 22 koša i osam uhvaćenih lopti.

Boston je ostvario i sedmi trijumf na početku sezone pošto je kao gost bio bolji od Nju Džersija 86:76. Pirs i Rondo postigli su po 16 poena, dok je Alen dodao 12. Nju Džersi je jedini tim u ligi koji još uvek nije ostvario nijednu pobedu.

Sakramento je iznenadio Jutu na gostovanju 104:99, najviše zahvaljujući Evansu, strelcu 32 poena, dok je Dalas kao domaćin ubedljivo pobedio Toronto – 129:101. Dirk Novicki postigao je 29 koševa, a Reptorse je predvodio Kris Boš sa 26 pogodaka.

LA Klipersi su slavili protiv Memfisa 113:110, uz odličnu igru Krisa Kamana, koji je postigao 26 poena i ostvario devet skokova.