Vesti
Čestitke Davidu Vrankoviću (broj 3)

Posle pet kola bez pobede, Beli orlovi iz Boniriga su ostvarili najubedljiviji trijumf u sezoni – 4:0 protiv Mauntis Vonderersa. Golovima Reja Milera, Davida Vrankovića, Erona Pitersona i Asmira Kadrića puleni Vejna O’Salivena su se vratili na pobednički kolosek i sada sa većom dozom samopouzdanja idu u naredna iskušenja.

Kao i prošlu utakmicu protiv Spirita, Vejn O’Saliven je počeo meč sa, reklo bi se, eksperimentalnom postavom u fazi napada – sa dva centarfora Eronom Pitersonom i Radovanom Pavićevićem, dok je Asmir Kadrić bio na klupi.
U uvodnim minutama Orlovi su imali nekoliko polušansi, a posle isteka pola sata igre viđene su još dve prilike za srpski tim. Na prvi šut u okvir gola Mauntisa čekalo se sve do 33. minuta. Tada je Pavićević probio po desnom krilu, dodao Pitersonu, a ovaj sa desetak metara sa vanjskim felšom uputio šut koji uz levu stativu, ali je golman gostiju nekako uspeo da odbrani.
Nastavak je doneo potpuno drugačiju sliku na terenu. Orlovi su se raspucali, ali je prethodno umalo jedna nesmotrenost mogla skupo da košta naš tim. Golman Hronopoluos je ispucao loptu, ali direktno u igrača Mauntisa, a odbitak je pukom srećom prošao tik pored nebranjene mreže. Opet je Hronopoluos bio u glavnoj ulozi u 50. minutu, kada je lepom intervencijom zaustavio najzreliju šansu komšija iz Maunt Pričarda.
Od tog momenta, usledio je potop gostiju.
U 55. minutu Pavićević je uradio veliki posao i ostavio loptu Mileru “na tacni” za 1:0. Proključalo je na “Rigu” i označilo početak goleade. Ušao je zatim David Vranković umesto Pavićevića i upravo ovaj igrač postiuže gol za 2:0. U 68. minutu defanzivac Mekenzi je šutirao, lopta je izbačena sa gol-linije, ali odbitak dolazi do Vrankovića koji smireno plasira u mrežu za 2:0.
Do kraja utakmice su se ređale šanse kao na traci. Kujpers je imao lep šut ali golman je iščupao loptu ispod prečke. Zatim, je usledio neverovatan promašaj Darka kada je nabačaj iz kornera on poklopio, ali sa svega tri metra šutirao pored stative.
U 72. minutu akcija iz udžbenika. Ovaj put Miler je bio u ulozi asistenta, a Eron Piterson klizećim startom sačekao loptu i povisio na 3:0. Dva minuta pre kraja meča, blesnuo je i Asmir Kadrić, koji je igrao poslednjih pola sata. Hitronogi napadač je na sredini terena presekao dodavanje gostiju i istrčao sve do gola, zatim “poslao po semenke” jednog rivala i između golmana i još jednog igrača Mauntisa poslao loptu u mrežu za konačnih 4:0.
Bila je ovo preko potrebna pobeda i podstrek za naredne runde gde tek treba da usledi velika bitka za proboj u top 4 i promociju u NPL 1. U 9. kolu Bonirig gostuje kod prošlogodišnjih finalista NPL 2 Tigrova iz Severnog Sidneja. Tigrovi su u rezultatskoj krizi jer su prošle nedelje izgubili od St Džordž Sitija sa 4:0 na domaćem terenu, a pre dve nedelje su deklasirani sa 5:0 na gostovanju kod Marinersa. Utakmica se igra u subotu 1. maja na terenu North Turramurra Recreation Area.

Danas protiv Tigrova

Fudbalere Boniriga večeras očekuje veliko iskušenje protiv starih poznanika iz NPL 1, ekipe Apija Lajkard, u okviru petog kola FFA Kupa. Utakmica je zakazana za 19.30 na Lambert parku u Lajkardu. Popuarni Tigrovi se nalaze u sličnoj situaciji u NPL 1, kao Orlovi u NPL 2, jer su oba tima zabeležila pobede ove sedmice (Apija pobedila Vulongong sa 2:1), pa i jedni i drugi zauzimaju pozicije u sredini tabele u svojim ligama.
Biće ovo veliki test za Vejna O’Salivena i njegove igrače da se oprobaju protiv premijerligaša, jer dogodine duel ovakve vrste bi mogli biti redovni. Naravno, ukoliko se Orlovi domognu promocije u NPL 1.

NPL2 NSW

REZULTATI 8. kola: Beli orlovi – Mauntis 4:0, Tigrovi – St Džordž siti 0:4, Rejders – Vonderers 1:3, Hils junajted – Spirit 0:4, St Džordž FC – Blektaun 1:2, Hakoa – Mariners 2:0.
1. Spirit 8 6 0 2 24:8 18
2. St. Džordž siti 8 5 2 1 18:7 17
3. Mariners 8 5 1 2 23:11 16
4. Z. Sidnej 8 5 1 2 20:11 16
5. Hakoa 8 4 3 1 14:6 15
6. Tigrovi 8 4 0 4 12:15 12
7. Beli orlovi 8 3 2 3 14:11 11
8. Blektaun 8 3 1 4 8:16 10