Cilj finansijske istrage, prema rečima našeg sagovornika, jeste da se utvrdi da li su Karić i njegova braća stekli svu imovinu, čiji su vlasnici, na zakonit način.
Zasada se prate novčani tokovi i ispituju bankovni računi. Kada će tužilaštvo da "izvaga" šta je kupljeno legalnim novcem, a šta je, eventualno proisteklo iz kriminala, još se ne zna.
Još 2006. godine, počeli su da se nižu jedan za drugim pozivi poreske policije i istražnih sudija, ali im se Bogoljub slabo odazivao. Tako je za njim raspisana i crvena Interpolova poternica.
Najviše pažnje je izazvao slučaj "Mobtel", koji se vodio pred bivšim Okružnim sudom u Beogradu, današnjim Višim sudom. Policija je podnela krivične prijave protiv 14 osoba zbog zloupotrebe službenog položaja, teške 115 miliona evra. Osumnjičeni su, kako se tvrdilo, oštetili državu preko Javnog preduzeća "PTT Srbije", kao suvlasnika "Mobtela".
Pored Bogoljuba Karića, osumnjičenog da je zloupotrebio službeni položaj za 2,4 milijarde dinara, prijava je podneta i protiv njegovog brata Sretena, generalnog direktora "Mobtela", kome se na teret stavlja duplo veća šteta.
Na prijavama su imena njihovog brata Zorana, zatim Patrika Harpura, Vidomira Parežanina, Žanke Radić, Snežane Kostić, Jovanke Babić, Tamare Đuričić, Turije Veronike Peterski i Branka Krstonošića, zatim Dušana Đorđevića, Tatjane Rakas, Gorana Božića, Pante Uroševića i Bogoljuba Lazića.
Podnet zahtev za trajno oduzimanje Legijine kućeSpecijalni tužilac za borbu protiv organizovanog kriminala Miljko Radisavljević podneo je u ponedeljak zahtev Specijalnom sudu da se bivšem komandantu JSO Miloradu Ulemeku Legiji trajno oduzme deo kuće u Ulici Ilije Stojadinovića 87, u beogradskom naselju Filmski grad. |