Fascinacija jugom, koji je odavno otišao u istoriju, pokazuju još retki zaljubljenici. Među njima je i profesor Fil Dast, koji je pre nekoliko godina na Ibeju kupio sinu juga jer je tek naučio da vozi. Od tada je Dast pazario još tri juga, a 2010. je osnovao i klub vlasnika Zastavinih automobila i juga, čiji je moto "neko mora da vodi računa o ovim automobilima, inače će nestati".
– Koliko znam u Velikoj Britaniji ima svega 25 jugića u voznom stanju. Moj poslednji jugo stajao je garaži jedne žene 28 godina. Kupio sam ga za 150 funti (190 evra), očistio ga, oprao i popravio. Onda sam ga prvi put provozao posle 28 godina – pohvalio se Dast novinaru "Vol strit žurnala".
Ovo je veliki plus za juga koji je i u Britaniji, i u SAD bio predmet podsmeha, proglašen je najlošijim autom svih vremena. Lošem imidžu je doprinelo to što je bio najjeftiniji i dolazio je iz "komunističke" zemlje.
Pohvalu jugu dao je i jedan Irac. Dablinski umetnik Alan Felan i kragujevački inženjer Goran Krstić postavili su još 2009. godine skulpturu "Goranov nevidljivi jugo" ispred irskog Muzeja moderne umetnosti. Skulpturu su zajedno izradili u Srbiji. Kao što je stub za mobilnu telefoniju u Severnoj Irskoj prekrio lišćem kao drvo, Felan je konstrukciju juga prekrio "pupoljcima". Umetnik tvrdi da kao što lišće zaklanja tehnologiju, tako politika zaklanja istoriju.
Poslednji jugo sklopljen je u Zastavi krajem 2008. godine i ispraćen uz suze radnika od kojih su neki čak 35 godina pravili ovo vozilo.