Dame od stila ne pitaju “šta košta” ako im se dopadne neka dizajenerska torbica, bez obzira na to koje je godište.
komadi i iz dvadesetih godina prošlog veka. Odskora je poznati sajt za kupovinu dizajnerke odeće Farfetch prepoznao važnu ulogu polovne robe u srcima žena od stila. Kako butici seknd hend robe niču kao pečurke svuda po svetu, Farfetch je odlučio da umoči nožni prst u preprodaju “polovnjaka”.
Njegova nova usluga “Second Life” nudi kupcima mogućnost da trguju starim dizajnerskim torbicama u zamenu za Farfetch kredit tj. onlajn novac koji dame mogu da potroše kupovinom nekog novog modela. Dvadeset i sedam brendova, među kojima su Guči, Balensijaga, Celin, Šanel, Dior i Kloe, trenutno mogu da se zamene na evropskom tržištu jednostavnim procesom. Žena treba samo da aplouduje sliku starog asesoara i dobiće njegovu procenu tj. novac na onlajn računu. Modne blogerke su s oduševljenjem dočekale ovu vrstu razmene. One ne kriju da kupuju polovni asesoar jer često ne mogu da pronađu omiljenu tašnu koja se vrlo brzo rasproda, pa se ne libe da kupe nošenu koja izgleda očuvano.
Ako niste ljubitelj onlajn kupovine, postoje i popularne vintidž radnje. U njima je na rafovima uvek poređana po jedna stvar u određenom broju koja čeka određenu mušteriju. Mogu se pazariti šanel torbe po desetostruko nižoj ceni, barberi kaput za 200 evra ili neprocenjivi šanel kostim za nekoliko stotina evra.
Vodič za šoping
Ukoliko prvi ulov u sekend hend butiku bude plodan, obavezno treba uzeti broj telefona radnje. Nakon izvesnog vremena treba pozvati i raspitati se kada stiže nova roba. Tog dana treba biti među prvima koji ćete posetiti prodavnicu kako biste mogli da izaberete najbolju odeću koja se inače prva razgrabi. Kada vam se nešto dopadne u ovakvim radnjama obavezno uzimajte i stavljajte na stranu. Nemojte razmišljati jer druge iste stvari nema, a postoji velika šansa da je neko drugi kupi. Kada sve obiđete i pokupite svu garderobu tek se onda uputite u kabinu za probe.