Političari zbog para žele Srbiju u EU

0

Elzeser je veliki pobornik nacionalnih država, koji na EU ne gleda blagonaklono. Jedna od njegovih teza glasi da u EU nema demokratije jer zakone ne donosi parlament, nego komesari.

 

U EU NEMA DEMOKRATIJE: Jirgen Elzeser i Nikola Živković

 

 

"Evropski parlament nema nikakve kompetencije, on je ‘čista komedija’. Čak 85 odsto zakona u Nemačkoj su doneli evropski komesari, a Bundestag ih samo aminuje. U EU nema osnovne podele vlasti na zakonodavnu, izvršnu, sudsku, nema kontrole vlasti, pa je neki zovu EUSSSR", kritikovao je Elzeser strukturu EU.
 

Radikalni levičar

Jirgen Elzeser je u poslednjih 15 godina napisao 20 knjiga o geopolitici. U svojim delima on se dosta bavio srpskim i jugoslovenskim temama, naročito u knjigama "Ratni zločini", "Ratne laži" i "Kako je džihad stigao na Balkan".

Iako važi za levičara koji je često radikalan u svojoj kritici kapitalizma, posebno američkog, čak i najtvrđi njegovi oponenti ga smatraju "umnim čovekom leve scene, koji zbog te činjenice i nema nikakav uticaj u svojoj sredini".

Tamo gde god su građani mogli da glasaju, rekli su "ne" Lisabonskom ugovoru, dodao je on.

U Srbiji i balkanskim zemljama je pristupanje Evropskoj uniji trenutno velika tema.

"Srpska vlada čini sve da zemlju napravi spremnom za EU, kao što je aktuelna Deklaracija o Srebrenici", naveo je Elzeser.

On smatra da za Srbiju ulazak u EU nije dobra ideja.
"Ako se bude odlučila za tu varijantu, onda će se to završiti pravom katastrofom. Srbija ima šansu da ostane samostalna i profitira u sadašnjoj situaciji.

 

Što je veća kriza, to Srbija može da bolje prezentuje svoju dobru poljoprivredu i mentalnu stabilnost jer Srbi već imaju najgore iza sebe – dok drugim narodima ono tek predstoji".

Srpski političari koji kažu da nema alternative za državu osim ulaska u EU rade "u sopstvenom interesu", smatra Elzeser.

"U Srbiji možda imate 5.000 političara koje plaća država. Ako Srbija pristupi EU, može da računa sa još 2.000 koje će da pošalje u Brisel. Tako je bilo i u Poljskoj, Mađarskoj i drugim zemljama EU.

 

On je naveo Dragana Markovića Palmu kao ‘presudnog čoveka za sliku vlasti u Srbiji’, koji je preko noći od ‘Arkanovog postao Barozov prijatelj’. Kad neko tako radikalno promeni mišljenje, onda nisu u igri politički argumenti, nego novac", smatra Elzeser.

 

 

 

 

 

 

Banke

Po njemu je glavni razlog privredne krize, koja traje već dve godine, to što su u takvom političkom miljeu EU banke mogle da rade šta hoće.
"Kriza nije bila prirodna nepogoda, nego su je podstakli finansijski krugovi i doveli Grčku i Island na ivicu bankrota", naveo je Elzeser.

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here