Jedan policijski zvaničnik je izjavio da je tokom protesta izbilo nekoliko manjih tuča i da je policija ispalila više suzavaca, javio je Rojters.
Budžetski deficit Grčke je prošle godine iznosio 13,6 odsto bruto domaćeg proizvoda, što je znatno više od tri odsto, koliko je kao maksimum predviđen pravilima evrozone.
Evropska unija i Međunarodni monetarni fond (MMF) poslednjih nedelja traže način da finansijski pomognu posustalu Grčku i zbog opasnosti da se kriza prelije i na Španiju i Portugaliju, što bi onda bilo mnogo teže sanirati.
Najnovija anketa pokazuje da je 61 odsto Grka protiv vladine odluke da pomoć zatraži od EU i MMF-a, jer to podrazumeva još veće mere štednje u javnim troškovima.
Grčka Vlada je u petak, posle više nedelja oklevanja, zatražila aktiviranje paketa pomoći evrozone i MMF-a radi izlaska iz dužničke krize.
Vlada u Atini je već smanjila plate u javnom sektoru i povećala poreze, a planira i da poveća starosnu granicu za odlazak u penziju sa 61 na 63 godine, zbog čega se u ovoj zemlji održavaju štrajkovi već više od mesec dana.