"Nakon javnog priznanja predstavnika Memorijalnog centra u Potočarima da u tom centru nisu sahranjene samo srebreničke žrtve iz jula 1995. godine nego i Bošnjaci koji su ranije stradali u ratu, to samo potvrđuje sumnje i otvorenu zabrinutost da su tu ukopane i srpske žrtve u nameri da se prikažu kao bošnjačke", rekao je Grujičić.
On je istakao da njegova organizacija osnovano sumnja da je u Potočarima sahranjeno više stotina muslimanskih boraca koji su poginuli na ratištima širom BiH, a stavljeni su na spisak srebreničkih žrtava.
"Zbog brojnih manipulacija srebreničkim žrtvama smatramo da je sasvim opravdan naš zahtev da se podvrgnu reviziji sva dešavanja u Srebrenici u periodu od 1992. do 1995. godine", kaže Grujičić.
Direktor Memorijalnog centra Mersed Smajlović potvrdio je da je u Potočarima pokopano oko 50 osoba koje nisu stradale jula 1995. godine, uz obrazloženje da je to rađeno "iz sentimentalnih razloga", te da je reč o srodnicima srebreničkih žrtava.
Smajlović je u izjavi za portal Sarajevo-x najavio da će ovi grobovi biti izmešteni na posebno groblje.
Novinska agencija Srna je prošle nedelje objavila seriju tekstova o manipulacijama sa srebreničkim žrtvama iz jula 1995. godine sa imenima 22 muslimanska vojnika koja su po vojnoj evidenciji njihove ratne jedinice, u koju je novinar imao uvid, poginuli u ratnim operacijama a sahranjeni su u Memorijalnom centru Potočari.
Kao srebreničke žrtve, kako je objavila Srna, prikazane su i osobe koje danas žive u Srbiji, te neki koji su dva puta rođeni i umrli ili čak nikada nisu ni rođeni, za šta postoje materijalni dokazi.