M. N.
Siguran sa 11 metara: Igrač Beograda Džordan Padler (desno)

Konačno se začula pesma iz svlačionice Beograda! Fudbaleri najstarijeg srpskog kluba u Australiji upisali su prvu pobedu u povratničkoj sezoni u Premijer ligi Južne Australije, pošto su u 4. kolu kao gosti bili bolji od Krojdon Kingsa rezultatom 2:1 (0:0).

Posle obostrano oprezne igre u prvih 45 minuta, tokom kojih je viđeno tek nekoliko sporadičnih pokušaja da se ugrozi gol rivala, usledilo je daleko otvorenije i sadržajnije drugo poluvreme.

Beograd je inicijativu krunisao u 69. minutu, kada je u gol-šansi u kaznenom prostoru srušen Sotira, a kapiten Džordan Padler je nepogrešivo izveo penal.

Nisu se igrači Krojdona još ni sabrali, a u 74. minutu na semaforu je već bilo 0:2. Sjajni Ninko Berić je uputio snažan udarac za ivice kaznenog prostora, golman je kratko odbio loptu, a Pol Radiče bio najbliži i hladnokrvno “spakovao” odbitak u mrežu domaćih.

Imao je Beograd priliku da u 81. minutu dokusuri rivala, ali su Sotira i Berić promašili zicere u istom kontranapadu. I onda, igrači srpskog kluba umalo od gotovog nisu napravili veresiju.

Krojdon je bcio sve karte u napad i uspeo da u 87. minutu smanji na 2:1. Od tog momenta vodila se grčevita borba pred golom Beograda, bilo je i varnica na terenu, pa je Beogradov veteran Šahin Nudžaim isključen u nadoknadi vremena.

Ipak, špredvođeni povratnikom među stative Dilom Čembrlenom, fudbaleri iz Vudvila su uspeli da odole do kraja i zasluženo su upisali prvu pobedu.

Beograd je igrao u sastavu: Čembrlen, Malen (Batler-Baudon 18’), Lav (Kamins 84’), Falko, Asefa, Mori, Radiče, Velinov, Berić, Sotira (Nudžaim 89’), Padler.

Pobedu je zabeležio i rezervni tim srpskog kluba – 2:0. Golove su postigli odlični Staniša Velinov i Džastin Mahoni. Rezervni tim Beograda je prvi na tabeli sa devet osvojenih bodova (tri pobede i poraz).

U utakmici juniorskih timova bilo je nerešeno 2:2 iako je Beogradvodio golovima Bilića i Mrkajića. Juniori Beograda su četvrti na tabeli sa sedam bodova (dve pobede i po jedan remi i poraz).

U idućem, 5. kolu, Beograd igra protiov Kamberlend Junajteda na domaćem terenu u Vudvilu, u subotu 26. mara od 15.00 časova.

NPL Južna Australija

Rezultati 4. kola: Krojdon Kings – Beograd 1:2, Kamberlend Junajted – Metro Stars 0:2, Saut Adelajd – Sturt Lajons 2:3, Kembeltaun Siti – Adelajd Junajted 5:2, Adelajd Siti – Adelajd Komets 1:1, Olimpik – VT Birkala 2:2.

1 Saut Adelajd 4 3 0 1 14:5 9

2. Metro Stars 4 3 0 1 9:6 9

3. Komets 4 2 2 0 9:2 8

4. Adelajd Siti 4 2 2 0 9:3 8

5. Krojdon 4 2 1 1 5:4 7

6. S. Lajons 4 2 0 2 6:8 6

7. Kembeltaun S. 4 1 1 2 10:10 4

8. Olimpik 4 1 1 2 9:10 4