Pobeda Mančestera za vrh tabele

0

Ričard Dan slavi svoj prvi gol sa Kolinsom i Agbonlahorom

Čelsi je poveo na Vila Parku golom Drogbe u 15. minutu, ali je Dan izjednačio u 32, a pobedu domaćem timu doneo je Kolins u 52. minutu. „Plavci“ iz Londona su do kraja utakmice pokušali da dođu makar do jednog boda, ali su udarci Drogbe bili za malo neprecizni.

Mančester Junajted, novi lider na tabeli, do prednosti nad Boltonom došao je već u petom minutu kada je Najt postigao auto gol, a Valensija je nakon pola časa igre povećao rezultat na 2:0. Gosti su u nastavku uspeli da smanje na 2:1 preko Tejlora, ali do kraja meča nisu uspeli ništa više od toga. Za šampiona Engleske nisu igrali Vejn Runi i srpski internacionalac Nemanja Vidić.

Arsenal je još jednom prikazao odličnu igru na svom "Emirejtsu", i sa 3:1 je savladao gostujući Birmingem. Pitanje pobednika je bilo rešeno za svega dva minuta kada su Van Persi i Dijabi postigli svoje golove, a Aršavin je u završnici meča samo potvrdio bolji igru „tobdžija“.

Sanderlend je na svom stadionu „Svetlosti“ uspeo da pobedi favorizovanu ekipu Liverpula, a strelac je bio Bent u petom minutu meča. Liverpul je igrao bez svoja dva najbolja igrača Fernanda Toresa i takođe povređenog Stivena Džerarda.

Jedinu pobedu u gostima na mečevima ovog kola odigranim u subotu, ostvarila je ekipa Totenhema koja je slavila na Fraton parku protiv Portsmauta sa 2:1.

Vulverhempton našeg igrača Nenada Milijaša uspeo je da ostane ne poražen na gostovanju Evertonu 1:1.