PL: Siti se provukao, Čelsi nema kočnicu

0

Slavlje Jaje Turea sa saigračima posle pobedonosnog gola

As iz Obale Slonovače je u 62. minutu majstorski realizova akciju domaćina i održao Siti u borbi za titulu.

Vodeći Čelsi bez mnogo problema savladao je Vest Bromvič 2:0. Dijego Kosta u 11. minutu i Eden Azar u 25. postavili su temelje za trijumf "plavaca", koji u nezadrživom naletu jurišaju ka trofeju namenjenom najboljem u ligi. Nemanja Matić i Branislav Ivanović proveli su čitav meč na terenu.

U derbiju sredine tabele Everton je pokazao sjajan karakter i protiv Vest Hema na svom terenu došao do pobede golovima Romelua Lukakua i Liona Osmana, tako da pogodak Maura Zaratea nije uspeo da donese ni bod "čekićarima".

Barnli je slavio protiv Stouka na strani 2:1, a napadač Dani Ings je za dva minuta postigao dva gola – u 12. i 13 minutu. Gol Voltersa u 33. nije poremetio goste i oni su uspeli da zabeleže nova tri boda.

Lester je uspeo da prekine seriju poraza remijem bez golova sa Sanderlendom, ali se i dalje nalazi u teškoj poziciji i zauzima 17. mesto.