Peticiju je napisala Džonstonova, a podržali su je novinari, pisci i drugi javni radnici iz Velike Britanije, Italije, SAD, Nemačke, Francuske, Srbije i drugih zemalja.
Direktor beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku Milivoje Ivanišević, jedan od potpisnika peticije, rekao je Srni da se u peticiji zahteva istraga o napadu na generala Krstića u britanskom zatvoru, te traži njegov premeštaj u drugi zatvor, u kome će biti maksimalno zaštićen.
Zatim se traži podrška svetskih humanitarnih organizacija – kao što je "Hjuman rajts voč" – u meri u kojoj su se te organizacije zauzele za zaštitu zatvorenika iz Gvantanama i drugih zatvora.
I, na kraju, traži se revizija presude generalu Krstiću za pomaganje u genocidu u Srebrenici, za šta je osuđen na "drakonsku kaznu" od 35 godina zatvora, koja nije primerena veličini dela za koje postoje dokazi.
"Krstić je osuđen za mnoga dela za koja nisu dati dokazi i koja su u međuvremenu sasvim osporena", rekao je Ivanišević.
Podrška ovoj peticiji može se dati na mejl davidpet@comcast.net ili na sajtu beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku www.serb-victims.org.
Akcija sakupljanja podrške peticiji trajaće do kraja ovog meseca, nakon čega će ona biti upućena generalnom sekretaru UN i predsedniku Haškog tribunala, od kojih se traži ispunjavanje zahteva navedenih u peticiji.
Peticiju su do sada podržali Ed Herman, koji je napisao sa Noamom Čomskim više studija, zatim Dejvid Peterson, Luj Derma, te Marazani Viskonti iz Italije, Tim Fenton iz Londona, Žerminal Civikov (bugarski intelektualac koji živi u Holandiji, autor knjige o lažima Dražena Erdemovića pred Hagom), Džordž Samjuel, Džordž Pomfi i drugi.
Autor peticije Dajana Džonston je američka spisateljica i humanista, koja je objavila knjige "Suludi krstaši: Jugoslavija, NATO i obmane Zapada"; inače ona je godinama pisala o dešavanjima u bivšoj Jugoslaviji.