Partizan na korak do titule

0
Kapitenski: Žofri Lovernj bolji od Katića i Nelsona

I u trećem susretu Partizan je do pobede stigao zahvaljujući sjajnoj igri Bogdana Bogdanovića, kome su odlično asistirali Pavlović i Gagić, dok je u finišu sa dve važne trojke Milenko Tepić zapečatio sudbinu crveno-belima. U taboru Zvezde jedini vredno pomena bili su Nelson, Mitrović i Marjanović, dok je zakazala spoljna linija Zvezde: Blažič – Dženkins – Simonović.

Posle prve četvrtine koja je Zvezda završila u svoju korist, Bogdanović je preuzeo "dirigentsku palicu" i doveo svoj tim do plus sedam na poluvremenu. Odlučujuću seriju crno-beli su napravili krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kada su imali maksimalnih +15 (67:52). Probudio se onda Blažič i serijom 8:0 Zvezda uzvraća. Imao je Slovneac dva napada pri rezultatu 73:67, ali je brzopleto prokockao dva napada, a onda je Milenko Tepić trojkom rešio pitanje pobednika.

Partizan je do pobede predvodio Bogdan Bogdanović sa 20 poena, Aleksandar Pavlović postigao je 16, a Đorđe Gagić i Žofre Lovernj po 11. Najefikasniji u Zvezdi bio je Boban Marjanović sa 22 poena.

Četvrti susret u kojem je Zvezda domaćin igraće se u subotu od 20 časova, sada pred navijačima, koji će mahom da bodre crveno-bele.

40. minut – Kraj utakmice – 77:67 za Partizan.
39. minut – Blažič je dva napada prokockao, a Tepić je postigao trojku i gotovo sigurno doneo trijumf Partizanu.
36. minut – Smanjila je Zvezda na sedam, imala šut za minus četiri, a onda su Tepić i Bertrans vratili crno-bele na velikih +11.
33. minut – Poeni Blažiča. Marjanović smanjuje. Blažič poentira za minus 9. Serija 8:0 za Zvezdu zahvaljujući sjajnom Blažiču, koji je probudio crveno-bele.
31. minut – Poeni Tepića za +13. Partizan pred pobedom.
30. minut – NeSPORTska lična greška Raška Katića. Poeni Milutinova pored Katića. Gagić za plus devet Partizana. Najveća prednost crno-belih. Gagić u poslednjim trenucima dovodi Partizan na +11.
29. minut – Trojka Dragićevića, pa Pavlović vraća trojku, zakucavanje Marjanovića.
26. minut – Trojka Simonovića. 23 poena Bogdanovića.
25. minut – Poeni Pavlovića.Trojka Nelsona. Bogdanovič uzvraća trojku.
24. minut – Slab početak oba tima. Rastrzana igra.
23. minut – Lovernj postiže prve poena za Partizan u drugom poluvremenu.
21. minut – Zakucavanje Marjanovića. Ukrajinac Lipovij promašio dva šuta za tri.
20. minut – Bacanja za Demarkusa Nelsona. Bertrans pogađa oba bacanja. Tehnička za klupu Zvezde.
19. minut – Poeni Dženkinsa, na drugoj strani nepogrešiv je Bogdanović. Marjanović je ubacio 11 poena, na drugoj strani poeni Lovernja.
18. minut – Tri lične greške ima Saša Pavlović. Trojka Simonovića. Dva poena Bogdanovića. 12 poena beka crno-belih.
17. minut – Poeni Bogdanovića. Partizan je iskoristio bonus.
16. minut – Lovernj za plus sedam. Dženkins konačno!
15. minut – Neće šut Dženkinsa. Lazić je napravio četvrtu grešku već u 15. minutu. Tehnička za Lazića, koji je završio utakmicu.
14. minut – Nova trojka za Partizan, ovaj put Bogdanovića.
13. minut – Mitrović sjajan, osam poena krilnog centra Zvezde. Trojka Pavlovića.
12. minut – Novi poeni Mitrovića. Treći faul za Lazića.
11. minut – Poeni Mitrovića za Zvezdu. Pavlovičć zakucava uz faul Simonovića.
10. minut – Poeni Mitrovića. Marjanović za plus dva Zvezde. Pavlović šutira uz zvuk sirene, ali samo do prvog obruča. Vodi Zvezda 19:17 posle prve četvrtine.
8. minut – Trojka Betransa. Marjanović pogađa, ali je vreme isteklo, protesti sa klupe Zvezde. Poeni Milutinova u kontri.
7. minut – Poeni Marjanovića, greška Milutinova. Partizan tri minuta bez koša.
6. minut – Tehnička greška Vujoševića. Nelson ubacio osam poena. Zakucavanje Marjanovića, greška Gagića.
5. minut – Nelson pogađa trojku. Sedam poena Amerikanca.
2. minut – Gagić izjednačuje. Pavlović pogađa. Dva bacanja za Bogdanovića.
1. minut – Prvi poeni Nelsona.

U tim Zvezde se posle meča suspenzije vraća Demarkus Nelson, dok je neizvesno igranje povređenog Ivana Radenovića. U crno-belom taboru, neće biti Dejana Muslija, zbog povrede, a u ekipu se vraćaju Nikola Milutinov i Aleksandar Pavlović.