Parastosu su prisustvovali članovi porodica žrtava, predstavnici izbegličkih udruženja i brojni građani.
Predsednik Udruženja porodica nestalih i poginulih lica "Suza" Dragana Đukić rekla je da je 21. juna 1992. godine izvršen stravičan zločin u kojem su Hrvati na mučki način ubili i masakrirali 40 teritorijalaca, iskoristivši primirje dogovoreno zbog hrvatskog dečjeg festivala u Šibeniku.
"Jedno celo selo uništeno je i spaljeno i zarobljeni stanovnici tog sela su bili prinuđeni da bacaju teritorijalce u jamu. To im nije bilo dovoljno pa su na njih bacili pse i mačke da dovrše zločin", rekla je Đukićeva novinarima uoči parastosa.
Posle dva meseca oni su izvađeni, ali, kako ističe Đukićeva, ostaci 12 tela nisu mogli biti identifikovani klasičnim metodama i oni se i dan danas nalaze sahranjeni na Kninskom groblju kao NN lica.
"Porodice ni posle 22 godine ne znaju na koji grob da zapale sveću i to je za njih agonija koju žele da završe. Nadamo se da će hrvatska strana imati razumevanja i da će te grobnice napokon biti ekshumirane a porodice saznati ko je gde sahranjen", rekla je Dragana Đukić.
Direktor Informaciono – dokumentacionog centra "Veritas" Savo Štrbac, ocenio je da je sramota "i međunarodne zajednice i Hrvatske ", to što već 22 godine niko nema interesa da identifikuje te žrtve DNK metodom.
Ističući da porodice "strašno bole dvostruki standardi i kada je reč o ekshumaciji i suđenjima, Štrbac je rekao da za ovaj zločin nije niko osuđen "iako je cela akcija snimljena na video-kaseti, koja se svojevremeno prikazivala kao horor širom Evrope i sve se na njoj vidi – i ubijeni i ubice".
"A kad sude Srbima onda su svi odgovorni – cela jedinica koja je išla gde se desio neki zločin i ne samo ta jedinica i onaj koji im je neposredno komandovao, nego su odgovorni svi njegovi šefovi sve do predsednika države", rekao je Štrbac.