"Mi 800 dana čekamo te Vučićeve reforme. Nismo ih dobili. Dobili smo dramu, podgrevanje atmosfere nasilja, turbozaduživanje. Jednom rečju, Srbija živi rijaliti ’24 sata Vučić’ u kome se on za sve pita, a ni za šta ne odgovara", rekao je Pajtić za sarajevski politički nedeljnik "Slobodna Bosna".
Prema njegovim rečima, u Vladi Srbije se radom bavi ministar bez radnog staža, evrointegracijama se bavi urednica časopisa "Velika Srbija", a sistemom odbrane – keramičar.
"Sve to zna i Vučić. Zato sada ponovo najavljuje rekonstrukciju vlade za januar, kako bi prikrio svoju nesposobnost", ocenio je Pajtić i dodao da aktuelna vlast predvođena Aleksandrom Vučićem nije sposobna da od Srbije napravi uređenu zemlju.
"Vučić zna samo dve stvari – da odgovornost prebacuje na prethodnu vlast i da priča bajke – dakle, da daje nova obećanja, iako ni prethodna iz izborne kampanje nije ispunio", poručio je Pajtić.
Prema njegovim rečima, Josip Broz Tito, Slobodan Milošević, Vojislav Koštunica i Boris Tadić zadužili su se ukupno za 14 milijardi evra, a Vučić se za dve godine zadužio za sedam milijardi evra.
"Ova i prethodna vlada SNS-a i SPS-a nose neslavnu titulu evropskih rekordera u zaduživanju. Troše i na štetni ugovor sa Etihadom, Vlada Srbije subvencioniše preduzeća koja posle rasipaju novac, a oni koji imaju platu veću od 130.000 dinara posle rebalansa budžeta i ukidanja solidarnog poreza praktično će dobijati veća primanja", rekao je Pajtić.
Dodao je da je Vučić do sada već promenio "sijaset ministara", a ništa nije uradio.
"Podigao je PDV i smanjio prihode od poreza, a pali su i prihodi od akciza.
Privreda, poljoprivreda, zdravstvo, obrazovanje, pravda i pravna država, sve su to oblasti u kojima je ova vlada potpuno zakazala", rekao je Pajtić.
On je optužio vlasti da su svojim neodgovornim izjavama podgrevali atmosferu nasilja protiv Albanaca u Srbiji i ocenio da ekstremističke snage aktuelni režim doživljavaju kao svoj.
Pajtić je ocenio da se nasilje prema Albancima dogodilo u Vojvodini, jer se u toj pokrajini promoviše nasilje u odnosu na političke neistomišljenike.