Na jednom snimku, njegov protagonista napada ženu koja nosi maramu na glavi. Na drugoj, on je napao dečaka u prepoznatljivoj nošnji. Akter u filmu upućivao je osobama na koje se usmerio reči kao što su: "Šta to oblačiš, to se ne nosi u Australiji, skini to, prevruće je za tu odeću, idi iz Australije ako to oblačiš…"
"Ali, reakcija slučajnih prolaznika načinila nas je ponosnim što smo Australijanci – u svakoj sceni do poslednje, mladi i stari, bez razlike, požurili su u pomoć onima koji su napadani", prenosi "Herald san".
Autor Saleh je takođe oduševljen pozitivnim reagovanjem i na Fejsbuku je izneo svoje uzbuđenje načinom na koji su se Australijanci pojavili kao zaštitnici ugroženih.
Mlade devojke uzimale su napadnutu ženu pod ruku i vodile je sa sobom. Drugi su "napadaču" govorili da je ostavi na miru i skloni se. Jedan čovek koji je doručkovao u parku, mirno je podigao glavu i više puta ponovio: "Ostavi je na miru", da bi mu na kraju kazao: "Jesi li čuo šta sam ti rekao, idi odavde."
– Nemam namere da lažem… gospođa na kraju video-snimka skoro me je naterala da zaplačem – napisao je on. – Ovaj socijalni eksperiment je možda najefikasnije sredstvo da se ljudima oči otvore. Svaka osoba do poslednje istupila je i umešala se da se vređanje i napadi zaustave. Nigde drugde na svetu nećete naići na takvu reakciju. Ovaj video je čvrst dokaz da australijska javnost ne dočekuje dobrodošlicom mržnju prema muslimanima. Iako se ona dešava. Ali, jasno je da nije dobro došla.
Vera u humanostSaleh je kazao "Herald sanu" da je video rađen za Muslimansko studentsko udruženje pri Mekvori univerzitetu u Sidneju, pod naslovom "iSlamPhobia". |