pixabay.com

Vlasnike pasa često muče pitanja bez odgovora, a veterinari su konačno dali odgovore na neka od njih.

Zašto su psima nosevi uvek vlažni?

– Glavni razlog zbog kojeg su psima nosevi mokri je zato što luče izlučevinu koja im pomaže da osete miris. Međutim, oni se takođe znoje kroz nos i čiste nos jezikom-  rekla je veterinarka Vitni Miler.

Zašto pseće šape imaju miris kao čips od kukuruza?

– Baš kao i ljudi, psi takođe imaju bakterije i gljivice na površini kože, uključujući i šape. Te bakterije mogu stvoriti miris kao što je onaj kukuruznog čipsa ili kvasca. – kaže veterinar Robert Koton.

Jesu li neke pasmine agresivnije od drugih?

– Nijedna pasmina nije prirodno agresivna i na taj način je ne treba kategorizovati Neke pasmine imaju manju volju da slušaju vlasnike, ali čak i ti psi mogu biti vrlo ljubazni i privrženi ako su u rukama odgovornog vlasnika. – rekao je Koton.

Menjaju li psi ličnost nakon kastracije?

Veterinar Džejmi Ričardson objasnio je da uklanjanje reproduktivnih organa psa u odgovarajućoj dobi ne utiče na ličnost psa. Ne postoji naučna literatura koja bi sugerisala da kastracija pse čini manje energičnima ili lenjima. – rekao je Ričardson.

Da li je u redu hraniti psa samo suvom hranom?

– Potpuno je u redu hraniti vašeg psa suvom hranom, pod uslovom da je visokokvalitetna i da udovoljava životnom dobu, načinu života i svim pojedinačnim zdravstvenim potrebama.

Koji psi više laju – mali ili veliki?

– Neke pasmine, poput minijaturnih pinčeva, uzgajane su za čuvanje. Ostali psi, poput bigla, rođeni su kako bi lovili i upozoravali svog vlasnika na plen. – objasnio je Ričard.

Jesu li muški psi prijateljski raspoloženiji od ženki?

– Pol nema veze s tim koliko je pas druželjubiv. Sve zavisi od odgoja i socijalizaciji.-  objasnio je kratko veterinar Robert Koton.

View this post on Instagram

? vous aimez la nouvelle couleur pour l’automne ? on change de feed ?? ? ———————————————————————————#doginfluencer #staffordshirebullterrier #stafford #photography #redstaffy #influenceur #dogsofinstagram #dog #dogoftheyear #pic #feed2020 #staffymoments #staffy_daily #staffy_world #staffyoftheday #instastaffy #staffygram #boy #puppyface#withmum #chien #play #instagram #instadog #family #staffordshirebullterrier #monfils #merefils #dogphotography #girl #savoie——————————————————————————— Mes pawtos d’amour: – @aydenthestaffy – @largo_boxer – @malijoliestaffie – @buddyandabysse – @piranaika – @kaila_nino_stafford – @pookita.gram – @mia___amstaff – @siberianadventure _ – @mr_malko – @mushu_le_malou – @mayko_nayasbt – @la_famille_attachiant – @nhao.staffy – @lapattedorcoachcanin – @falco.the.staffy – @ruby.staffordshire – @marvel.nash_mystic.lady – @osaka.sibhusky – @amstaff_eros – @layko_sbt – @kenzohana_frenchie.sbt – @les_aventures_de_migloo – @prymagram_ – @nala.the.staffy83 – @noukistagram – @two.little.queens – @nebbiolo_romy_staffies – @capitaine.pharow – @doody_naeco – @gouzifamily- @neyo265 – @staffordcrew_ – @paddy.thesausage ?

A post shared by Mᥲfιᥲ 2 stᥲffιᥱs (@4.furbabies.gram) on

Da li psi imaju dominantnu šapu?

– Psi zapravo mogu imati dominantnu šapu. “Korišćeno je više testova koji to mogu da procene.Svrha ovih testova je da se posmatra ponašanje psa u određenom vremenskom periodu i da se utvrdi koliko često koirste levu ili desnu šapu pri nekim aktivnostima –  rekao je Miler.

Da li psi mogu da jedu sirovo meso?

– Neki vlasnici odlučuju da psa hrane sirovim mesom, ali nekuvana govedina ili svinjetina ne preporučuju se. Uprkos rastućoj popularnosti takozvanih vučjih dijeta, nema dokaza da hranjenje psa sirovim mesom povoljno utiče na zdravlje. Naprotiv, može doći do prehrambene neravnoteže, hipertireoze uzrokovane lošom ishranom i bakterijske infekcije

Može li se neko alergičan na pse uopšte prilagoditi životu sa psima?

– Oni koji su alergični na pse verovatno su čuli teoriju da je moguće da se vremenom prilagode životu sa psima. Nažalost, među stručnjacima ne postoji konsenzus oko toga da li je to istina, ili ne. Jedna teorija kaže da je moguće navići se na pseće alergene čim smanjite stepen osetljivosti imunološkog sistema, ali teško je sa sigurnošću znati kako se taj stepen smanjuje. – dodao je Rihter.

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here