Tanjug/AP
Vladimir Zelenski i Donald Tramp

Specijalni izaslanik američkog predsednika Kit Kelog otkrio je važan detalj ovonedeljnog razgovora Donalda Trampa i Vladimira Zelenskog. Kako kaže, telefonski razgovor inicirala je ukrajinska strana, rekao je specijalni izaslanik američkog predsednika Kit Kelog.

– Tramp je veoma velikodušan. Zelenski je inicirao poziv, kontaktirali smo predsednika i pristao je – precizirao je Kelog za “Ej-Bi-Si Njuz”.

On je napomenuo da je razgovor lidera SAD i Ukrajine bio normalna diskusija u duhu poslovnih pregovora. Prema njegovim rečima, Zelenski i Tramp se tokom dijaloga nisu doticali izrazito spornih tema.

Kelog se osvrnuo i na nedavni susret šefa kijevskog režima sa Trampom u Vašingtonu. Prema njegovim rečima, Zelenski je u Beloj kući u februaru napravio grešku time što je hteo da se dodvori publici.

– Mislim da je Zelenski počeo da igra na kartu publike pre dve-tri nedelje u Ovalnom kabinetu. Upozorili smo ga tog jutra da ne radi to, a on je igrao na tu kartu sa novinarima kada su stigli tamo – rekao je Trampov izaslanik.

Tramp je u sredu otprilike sat vremena razgovarao sa Zelenskim o približavanju pregovaračkih pozicija Moskve i Kijeva. Kako je prenela portparolka Bele kuće Kerolin Levit, američki lider je izneo nove predloge za osiguranje bezbednosti Ukrajine.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here