Poslanici opozicije su na sednici Odbora ocenili da bi izveštaj podnet 2. jula trebalo da bude dopunjen informacijama o tome šta se dešavalo pre poplava, da li su mogle biti sprečene, i informacijom o iznosu štete.
Poslanik Nove stranke Zoran Živković rekao je da je izveštaj "značajna količina papira bez informacija i činjenica" i dodao da se iz izveštaja Republičkog hidrometeorosloškog zavoda Srbije vidi da je Zavod na vreme upozoravao kolika opasnost preti, ali ti izveštaji nisu praćeni na adekvatan način za šta je prvenstveno odgovorno preduzeće Srbijavode.
Poslanik Partije ujedinjenih penzionera Srbije Momo Čolaković rekao je da bi izveštaj trebalo dopuniti informacijom o tome šta se dešavalo pre poplava i da li su posledice mogle da se ublaže ili spreče. On je naveo da bi trebalo da se pripremi predlog mera i akcija koje bi obavezale sve institucije da se uključe u saniranje posledica poplava.
Čolaković je dodao i da nedostaje izveštaj koji se odnosi na učešće nevladinih organizacija u humanitarnim akcijama. Poslanik Lige socijaldemokrata Vojvodine Đorđe Stojšić rekao je da u izveštaju Vlade nedostaju informacije o aktivnostima u Vojvodini, odnosno preduzeća Vode Vojvodine, s čim se složio i poslanik Srpske
napredne stranke Zoran Babić.
Babić je odgovarajući na kritike Živkovića, pokazao četiri "tanka" izveštaja o elementarnim nepogodama koje su, kako je naveo, dostavljena Skupštini u protekle 24 godine i upitao gde su izveštaji o poplavama u selu Jaša Tomić i o zemljotresima u Kraljevu i Mionici.
"Ja ne verujem u ‘baba Vange’ i ‘vuvuzele’, pa da oteramo oblake. Ovakve poplave se dešavaju jednom u 1.000 godina i Vlada je reagovala najodgovornije moguće", rekao je Babić na primedbe poslanika o tome da li su poplave mogle da budu sprečene.
Kako je rekao, uništene kuće će biti ponovo napravljene, putevi sanirani, ali najveća šteta je 51 stradali, i dve osobe koje se još vode kao nestale.