Nove zvezde adut za medalju

0

Posle Turske, pala je i Bugarska. Srpkinje su još jednom kvalitetnom partije savladale rivala – 3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12), koji im u poslednje vreme zadaje prilično problema. Istina, izabranice selektora Terzića nisu osvojile sva tri boda, ali treba znati da su do novog trijumfa stigle bez pomoći ponajboljih odbojkašica Jovane Brakočević i Jelene Nikolić, koje će vremenom sigurno zauzeti svoja mesta u startnoj postavi.

Presudila u završnici: Brankica Mihajlović poentira
 

Ono što posebno raduje je činjenice da njihove "zamene", Brankica Mihajlović i Tijana Bošković, blistaju u prve dve runde, stavljajući do znanja da "dugačka klupa" može da bude adut Srbije u borbi za medalje.
Srpkinje su i na ovom meču sjajno počele, sjajno napadale predvođene upravo Brankicom i čudom od deteta Tijanom… Lako i ubedljivo stigle su do prvog seta, ali su Bugarke u drugom setu uspele da odgovore, gledali smo zanimljiv set koji je na razliku pripao protivničkom timu. – Znali smo i pre utakmice da će biti vrlo teško – rekao je selektor Terzić. – Bugarke imaju fantastičan sastav. Bilo je pitanje dana kada će ta reprezentacija početi da igra na visokom nivou. Iskreno govoreći, draže mi je ovih 3:2 nego da je bilo 3:0 za nas iz prostog razloga što su devojke pokazale da posle jednog seta kao što je bio drugi koji smo izgubili mogu da nastave da igraju u istom ritmu, da mogu da prevaziđu sve to i da počnu da liče na ekipu.
Srbija je blistala u trećem, a Bugarska u četvrtom setu. Zasluženo se došlo do odlučujućeg seta u kome je prevagu donela sjajna Brankica Mihajlović. Odigrala je možda i najbolju utakmicu u reprezentativnom dresu, poslednjih šest poena na meču delo su njenih ruku.
– Najviše me raduje da smo neki nivo igre, koncentracije i želje imali tokom celog meča. Bilo je padova, ali moramo da budemo svesni da padovi nisu uzrokovani time da mi slabo igramo, već protivnik igra dobro. Zadovoljan sam požrtvovanjem i time što se nismo predavali bez obzira na to koji je rezultat bio – kaže Terzić.
Srbija posle dva kola ima pet bodova, a za rivale imala izuzetno kvalitetne ekipe.
– To je odličan rezultat i da nam je to neko ponudio pred početak šampionata sigurno bismo prihvatili oberučke. Sada je vreme da se malo odmorimo… Imamo dve relativno lakše utakmice i na kraju Brazil, pa da probamo da sa olimpijskim pobednikom odigramo pravu utakmicu – rekao je Terzić.

 

OGNjENOVIĆ: Bugarke nikad ne odustaju
Tehničar Maja Ognjenović smatra da je lekcija naučena:
– Znali smo da sa Bugarkama neće biti lako. Nikada ne odustaju, čak ni kada gube poene u nizu. Svojom krivicom smo dovele meč do petog seta. Da smo dobile drugi, ne bismo se ovoliko mučile. Grešile smo, ali ovo je nauk da nema opuštanja i lakih protivnika.

 

 

SRBIJA 3
BUGARSKA 2
SRBIJA: Krsmanović 9, Molnar 3, Mihajlović 31, Ognjenović 4, Rašić 11, Bošković 23, Popović, Brakočević 1, Živković, Veljković, Ćebić, Nikolić.
BUGARSKA: Nenova, Rabadžijeva 13, Zarkova 3, Vasileva 20, S. Filipova 15, Nikolova 5, M. Filipova, Kitipova, Ruseva 2, Koleva 12, Kamenova, Dimitrova.
DVORANA: Palatrijeste. GLEDALACA: 2.500. SUDIJE: A. Tano (Japan), P. Rolf (SAD).

 

 

GRUPA B
Rezultati 2. kola: Turska – Kanada 3:0, Brazil – Kamerun 3:0, Srbija – Bugarska 3:2.
1. Brazil 2 2 0 6:0 6
2. Srbija 2 2 0 6:3 5
3. Turska 2 1 1 4:3 3
4. Kanada 2 1 1 3:4 3
5. Bugarska 2 0 2 2:6 1
6. Kamerun 2 0 2 1:6 0

 

 

Italijanke bolje od Hrvatica
Rezultati mečeva 2. kola na SP u Italiji: Grupa A: Dominikanska Republika – Tunis 3:0, Nemačka – Argentina 3:0, Italija – Hrvatska 3:0. Grupa C: SAD – Kazahstan 3:0, Rusija – Meksiko 3:0, Tajland – Holandija 0:3. Grupa D: Kina – Azerbejdžan 3:0, Japan – Belgija 3:1, Kuba – Portoriko 3:0.

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here