U Misiji Sjedinjenih Američkih Država pri Natou nisu obavešteni da je bilo diskusije o smanjenju ili povlačenju američkih trupa na Kosovu.
Visoki zvaničnik u Misiji SAD pri Natou podsetio je da je i ministar odbrane SAD Pit Hegset prošle nedelje rekao da nema odluka o nivou američkih trupa na Kosovu.
– Nismo upoznati sa bilo kakvim razgovorima, a kao što je prošle nedelje rekao ministar Hegset, nije bilo odluka u vezi sa nivoom trupa – rekao je za Gazetu ekspres neimenovani izvor.
Nemački list Bild juče je preneo da su evropske bezbednosne institucije uznemirene zbog mogućnosti smanjenja američkih trupa u Evropi, kao i da se Italija priprema za moguće povlačenje američkih trupa sa Kosova.
Povodom tih navoda, Nato je juče u odgovoru za Teve 1 saopštio da su američki zvaničnici jasno izrazili svoju posvećenost Alijansi i prisustvu SAD u Evropi. Iz Natoa su poručili da SAD i dalje igraju ključnu ulogu u Kforu, kroz dugoročni doprinos sa više od 600 trenutno angažovanih vojnika.
Ukoliko NATO tj. američke trupe odu sa Kosmeta koji drže pod okupacijom, lažna država Kosovo* srušiće se kao kula od karata.
СРЕТНО
АМЕРИКАНЦИ
ИДИТЕ ГРАДИТЕ АМЕРИКУ
ПРЕДАЈТЕ БАЗУ БОНСДИЛ
ЈЕДИНОЈ ЛЕГИТИМНОЈ ВОЈСЦИ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ🇷🇸
А ТО ЈЕ ВОЈСКАСРБИЈЕ🇷🇸