Youtube/Google Workspace
Gmail

Imejl servis (email), koji je uneo revoluciju u ovaj segment, predstavljen je pre tačno 20. godina i mnogi su mislili da se radi o šali.

Kada je zvanično lansiran 1. aprila 2004. godine, Gmail je ponudio čitav gigabajt prostora za skladištenje podataka, što je bila neverovatna količina u poređenju sa drugim provajerima elektronske pošte u to vreme.

Ta činjenica, kao i reputacija kompanije Google da zbija šale, mnoge je naterala da pomisle da je i Gmail samo još jedna prvoaprilska šala.

  • Skladištenje: 1 GB omogućava korisnicima da zadrže oko 13.500 e-poruka. U to vreme, Yahoo i Hotmail su imali maksimum od oko 60 imejlova.
  • Pretraga: Ideja da možete odmah da pronađete staru e-poštu sada se podrazumeva, ali je tada bila neverovatna.
  • Brzina: Thread razgovori uštedeli su vreme koje je prethodno trošeno na prebacivanje između više različitih imejlova.

Gmail je promenio igru na nekoliko drugih načina, postavši prvi korak u ekspanziji Google-ovog internet carstva izvan okvira njegovog još uvek dominantnog pretraživača.

Posle Gmaila došli su Google Maps i Google Docs sa aplikacijama za obradu teksta i tabela. Zatim je usledila akvizicija video sajta YouTube, praćena uvođenjem Chrome pretraživača i Android operativnog sistema koji pokreće većinu svetskih pametnih telefona.

Ono što je još bitnije, komunikaija na Gmailu nije ograničena samo na elektronsku poštu. Tu je Google Chat, koji je kreiran kao podrška za poslovne korisnike, zajedno sa Google Docs i Ggoogle Drive funkcijama.

Kakva je budućnost pred Gmail servisom?

Uprkos tome što aplikacije za razmenu poruka, kao što je Slack, dominiraju poslovnom komunikacijom, izgleda da Gmail i dalje deluje poprilično stabilno i snažno.

Popularni servis je nedavno predstavio AI alate koji mogu da pomognu u izradi imejlova, pretraživanju vaše arhive i poboljšanju bezbednosti.

Korisnici će moći da da AI koriste za imejl poruke, tekstualne dokumente, automatsko generisanje fotografija i videa uz Slides, Sheets će moći da kreira formule zasebno, prevod će biti automatizovan u Meet servisu, dok će Chat dobiti fluidnije funkcije za obavljanje zadataka.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here