Predsednica Skupštine Kosova Vjosa Osmani razgovarala je danas sa liderom Demokratske stranke Albanije Luljzimom Bašom i zatražila bolju koordinaciju između Kosova i Albanije po mnogim temama, prenosi RTK.
Posle sastanka sa Bašom Osmani je na konferenciji za novinare rekla da je neophodno da Albanija bude protiv ideje razmene teritorija.
– Neophodno je da Kosovo i Albanija koordiniraju međusobne odnose, naročito u ekonomiji i spoljnoj politici. Neophodno je da svi u Albaniji govore protiv ideje razmene teritorija – rekao je Baša.
Govoreći o dijalogu Srbije i Kosova, Baša je rekao je da dijalog treba da bude put ka napretku, sa ciljem međusobnog priznavanja.
Ist tako je neophodno da svi obustave bilo kakve razgovore sa ekstremistima i da se trazi nacin za oslobodjenje porobljene zemlje.
Naravno da nema razmene teritorija jer Srbija ne može da MENJA SVOJE ZA SVOJE. Nemačka i druge zapadne
zemlje takođe nisu za razmenu teritorija kao i Rusija pošto će staviti VETO u Savetu bezbednosti ako se ne
postupi na osnovu Rezolucije 1244.jer je KiM deo Srbije. ŠTA PREOSTAJE ZAPADU KAO JEDINO REŠENjE ?
Da smisli a da Srbija prihvati,neko slično rešenje kao BiH,odnosno da KiM ostane deo Srbije a da Albanci mogu
u svojim enklavama posebno da vode svoju politiku i ekonomiju, slično kao Republika Srpska.
Ovo će se desiti najkasnije u roku od 10.godina, ukoliko Albanci ne naprave glupost i VOJNO izgubi teritorije.
Mora Aljbanija da se uključi zbog izlaza Srbije na more
Мени највише смета ово – “са циљем међусобног признавања”! За Бога милога, има ли једног политичара у Србији који ће јавно рећи да је Србија призната држава и у УН (чак је призната као држава и од тог тзв.Косова*) и да у преговорима постави питање шта им значи “међусобно признавање”? Циљ је да Србија призна тзв.Ковово*, и тако морају да се изражавају, да цео свет види куда преговори воде! Тако треба одговорити и посланицима Бундестага (јер одатле ова глупост потиче)!
Zajednica Albanskih opština na Kosovu i Metohiji kao Srpske opštine na Kosovu i Metohiji. Takođe one opštine što su pripojene pokrajni nakon drugog svetskog rata da se vrate pod “užu Srbiju” gde bile pre spomenutog rata.