Prema saznanjima lista, stručnjaci te kompanije rade na izradi studije koja će pokazati kako posluje "Telekom“, kolike obaveze ima, da li ima zaostalih pravnih sporova i drugih nerešenih problema s kojima bi novi vlasnici morali da se izbore kako bi mogli da utvrde i koliko bi trebalo da plate za većinsko vlasništvo.
S druge strane, u srpskoj kompaniji kažu za "Blic“ da predstavnici "Dojče telekoma“ nisu bili, niti su trenutno u "Telekomu Srbija“ zbog izrade analize poslovanja, jer takvu analizu mogu isključivo da sprovode učesnici na tenderu.
U vrhu srpskih vlasti prvobitno je bilo planirano da"Dojče telekom“ postane većinski vlasnik "Telekoma“ dokapitalizacijom. Međutim, posle protivljenja dela javnosti odustalo se od te ideje i sada se najavljuje raspisivanje tendera.
Izvesno je takođe, tvrdi izvor "Blica“, da će prodaja biti završena već ove godine iako zvanično nije određen mesec kada bi tender bio raspisan, a jedan od razloga je, smatra on, i to što Nemačka vrši veliki pritisak na Srbiju da taj posao bude što pre okončan.
Prodaju 40 odsto akcija "Telekoma Srbije" na međunarodnom tenderu vlada će razmatrati na narednoj sednici, saopštila je danas Vlada Srbije. Vlada će formirati poseban budžetski fond iz kojeg će se sredstva od prodaje akcija "Telekoma" ulagati u značajne infrastrukturne projekte, navedeno je u saopštenju.