Mnogi vozači voze na rezervi. Odlaze na pumpu po gorivo tek kada se upali svetlo koje upozorava da je rezervoar skoro prazan, a neki nastavljaju da voze i dalje, uprkos tome.
Vožnja na rezervi goriva treba da se koristi samo u hitnim situacijama, jer može ozbiljno da ošteti motor.
Mnogi vozači voze na rezervi. Odlaze na pumpu po gorivo tek kada se upali svetlo koje upozorava da je rezervoar skoro prazan, a neki nastavljaju da voze i dalje, uprkos tome. Međutim, kako bismo očuvali auto u dobrom stanju, ovo ne bi trebalo da radimo često.
Lampica za gorivo obično se pali kada u rezervoaru preostane oko 10 odsto goriva. Ova količina obično omogućava vožnju do 100 kilometara, ali tačna distanca zavisi od veličine rezervoara, potrošnje goriva, stila vožnje i spoljne temperature. Ipak, signal da je gorivo na rezervi treba ozbiljno shvatiti i što pre otići na pumpu.
Vožnja sa malo goriva može povećati rizik od kvara motora. Čestice prljavštine koje se nalaze na dnu rezervoara mogu se nakupljati tokom vremena, iako prisustvo tih čestica nije značajno ako se koristi visokokvalitetno gorivo.
Međutim, ako stalno vozimo sa minimalnim nivoom goriva ili sa „rezervom“, sistem mora da crpi gorivo sa dna rezervoara, što može dovesti do usisavanja taloga. Ovaj talog može oštetiti ili začepiti filter i pumpu za gorivo, čime se sprečava pravilan dovod goriva u motor.
Takođe, postoji i veći rizik od pregrevanja pumpe, koja se obično hladi kada je potopljena u gorivo. Redovno vođenje automobila sa rezervom nije preporučljivo.