Ministar kulture Nikola Selaković fizički je napadnut na ulici u Beogradu, preneo je RTS.
Kako je RTS naveo, ministar Selaković je bio kod lekara zbog povreda, a nakon što je utvrđen njihov stepen, podneće prijavu.
Pojedini mediji tvrde da je bilo više napadača.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da je Selaković napadnut.
“Želim da vas pozovem da sačuvamo mir, jer pristojnu Srbiju ne mogu da pobede. Napali su večeras i ministra Selakovića. Misle da su time rešili neki problem. Nisu. Samo su pokazali još jednom šta stvarno misle o demokratiji u zemlji i kako bi se odnosili prema ljudima koji drugačije razmišljaju od njih“, poručio je predsednik Vučić na Instagram nalogu buducnostsrbijeav.
Ministarka pravde Maja Popović najoštrije je osudila napad na ministra Selakovića.
„Oštro osuđujem napad na ministra kulture Nikolu Selakovića, zgranuta sam što je član Vlade Srbije pretučen nasred ulice u centru Beograda. Verujem da će odgovorni za ovaj napad biti ubrzo otkriveni i procesuirani“, navela je Popović, saopšteno je iz Ministarstva pravde.
Reagovao je i premijer u ostavci Miloš Vučević, koji je najoštrije je osudio fizički napad na ministra kulture Nikolu Selakovića, istakavši da očekuje hitnu reakciju nadležnih organa.
I ministar bez portfelja zadužen za odnose sa dijasporom Đorđe Milićević osudio je napad, uz ocenu da to direktan napad ne samo na jednog čoveka, već i na institucije države Srbije, demokratiju, pravo na drugačije mišljenje i osnovne civilizacijske vrednosti.