Na zidu plača 2.500 Srba

0

Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih Srba na Kosovu i Metohiji zatražilo je u utorak od srpskog Tužilaštva za ratne zločine da napokon, nakon 16 godina, budu procesuirani albanski počinioci i donete presude za zločine nad Srbima na Kosovu.
Udruženje koje je preko puta Tužilaštva za ratne zločine z Beogradu postavilo "Srpski zid plača" s fotografijama više od 2.500 srpskih žrtava, u dopisu tom tužilaštvu, izrazilo je nezadovoljstvo dosadašnjim rezultatima istraga o stradanju srpskih žrtava i zločinima albanske OVK i NATO agresije.

Strašna opomena tužilaštvu
 

Porodice srpskih žrtava podsetile su da su Tužilaštvu za ratne zločine dostavljena imena stradalih i kidnapovanih Srba, kao i imena otmičara i ubica s Kosova i zatražile da srpsko tužilaštvo objavi imena počinilaca zločina nad Srbima s Kosova i Metohije.
U dopisu se zahteva da Tužilaštvo objavi i broj podignutih optužnica za zločine nad Srbima na Kosovu, broj procesuiranih, kao i koliko je predmeta završeno presudom i osudom za zločine nad srpskim žrtvama.
– Ako srpskim žrtavama nisu dali pravo na život, dajte pravo na istinu i pravdu – rekla je zastupnik Udruženja Snežana Zdravković, koja je pročitala ove zahteve.
Predsednik Udruženja Simo Spasić je držeći u rukama fotografiju na kojoj se vidi albanski zločinac Sabit Ćufljaj sa odsečenom srpskom glavom izjavio da porodice ubijenih i kidnapovanih Srba traže da što hitnije bude formiran specijalni sud za zločine albanske OVK. On je upitao zašto je Evropa čekala 16 godina na taj sud. Spasić tvrdi da je ovo udruženje više puta predavalo i srpskom i haškom Tužilaštvu imena 300 albanskih otmičara i ubica, ali da niko nije procesuiran.
Podršku ovoj akciji Udruženja dao je i pokret Dveri.

 

Zločini u fiokama sudova
Majka ubijenog srpskog vojnika Lozanka Radojčić traži da Tužilaštvo za ratne zločine Srbije objavi koliko je srpskih žrtava stradalo i koliko tog stradanja se ubraja u ratne zločine. Ona je rekla da su neki od zločinaca sada visoki oficiri kosovske policije. Dodala je da predmeti zločina nad Srbima na Kosovu godinama čame u fiokama srpskih sudova, a presude se ne donose, nego se zločinci oslobađaju, kao u slučaju Gnjilanske grupe.

 

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here