Kako je saopšteno iz te kompanije, među najpopularnijim aplikacijama u Srbiji su humoristički sadržaji, koje koristi 62 odsto ispitanika, dok njih 45 odsto koristi alatke koje pospešuju produktivnost.
U proseku, svaki korisnik ima 9,4 instaliranih aplikacija na svom telefonu, a prednost je data onima sa humorističkim sadržajem (62 odsto), alatkama koje uvećavaju produktivnost, kao što su kalendari i planeri (45 odsto), multimedijalnim sadržajima (42 odsto), igrama (41 odsto) i vestima (41 odsto).
Glavne smetnje u korišćenju mobilnog Interneta u našoj zemlji su nedovoljno podataka o troškovima Interneta, smatra 30 odsto ispitanih, kao i to što se aplikacije shvataju kao nekorisne, što smatra 25 odsto ispitanih.
Više od dve trećine korisnika aplikacija u Srbiji smatra da je korišćenje aplikacija zabavno, 70 odsto njih smatra da one olakšavaju pristup informacijama, dok se 60 odsto slaže da su aplikacije odličan način komunikacije sa prijateljima.
Kada su u pitanju nove aplikacije, u samom vrhu preferencija korisnika aplikacija je potreba za informisanjem, dok je oko 46 odsto ispitanika iskazalo interes za praćenjem vesti i prognoze vremena.
Nove aplikacije koje bi omogućile praćenje rezultata sportskih događaja, ali i sportskih kladionica su preferencija 28 procenata ispitanih, a među najpoželjnijim aplikacijama su one koje se odnose na transport i koje bi omogućile informacije o autobuskom, voznom i avionskom redu vožnje, za šta je zaineteresovano oko 22 odsto.
Oko 57 odsto ispitanjih smatra da bi se moglo pospešiti korišćenje Interneta na mobilnim i smart telefonima korišćenjem većih ekrana, unapređenjem opcije zumiranja i boljom čitljivošću teksta i web sajtova.