Mihajlović odradio “Staru damu”

0

Katanija je do druge pobede u sezoni, a prve pod rukovodstvom srpskog trenera Siniše Mihajlovića stigla golovima Martineza u 23. minutu iz penala i Izka u 88, dok je jedini gol za domaću "staru damu" dao je Salihamidžić u 66. minutu.

Trener fudbalera Katanije Siniša Mihajlović izjavio je da su igrači njegove ekipe pokazali da imaju veliki potencijal i da ne zaslužuju pretposlednje mesto na tabeli italijanskog prvenstva.

"Zaista sam pre utakmice u Torinu verovao da možemo da pobedimo Juventus, jer se taj klub trenutno nalazi u teškoj situaciji. Pored toga, Katanija je ove sezone izgubila dosta mečeva u kojima nije zaslužila poraz. Moji momci su danas ostavili srce na terenu. Imamo veoma dobre igrače i moramo to da potvrđujemo na svakoj utakmici", rekao je Mihajlović za italijansku televiziju "Skaj".

Juventus je sada već u dubokoj krizi jer je doživeo treći poraz u nizu, ali je i dalje na trećoj poziciji sa dva boda više od prvih pratioca. Pitanje trenera torinske ekipe Ćira Ferare izgleda da je ponovo otvoreno, jer su i navijači rekli svoje pošto su pre meča sa Katanijom zasuli autobus svojih ljubimaca sa jajima.

Prvo mesto na tabeli Serije A i dalje drži Inter koji posle pobede nad Lacijom 1:0, golom Samjela Etoa, ima 39 bodova, čak osam više od gradskog rivala Milana, ali i utakmicu više, jer je meč "rosonera" sa Fiorentinom, kao i dueli Bolonja – Atalanta, Đenova – Bari i Udineze – Kaljari, otkazan zbog loših vremenskih uslova.

Roma je golovima Burdisa u 48. i Brigija u 90. minutu savladala Parmu rezultatom 2:0, čime je preskočila "mlekadžije" na četvrtoj poziciji, iako imaju isti broj bodova.

Napoli je pobedio Kjevo sa 2:0. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Hamšik u 7. i Kvaljarela u 87, čime je ekipa iz Napulja prišla na samo jedan bod zaostatka za četvrtom pozicijom koja naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Palermo je nadigrao Sijenu sa 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Kavani u 41. minutu, a Livorno je pobedio Sampdoriju rezultatom 3:1. Golove za domaće postigli su Rivas u 39. i Danilevičijus u 47. i 90, dok je jedini i vodeći gol za goste postigao je Antonio Kasano u 15. minutu.