Rimcu, bivšem pripadniku rezervnog sastava MUP-a Hrvatske, osuđenom na osam godina zatvora zbog ubistva u Pakračkoj poljani u zapadnoj Slavoniji, Mesić je skratio kaznu za godinu dana. Vrhovni sud je ustanovio da je Rimac lično učestvovao u likvidacijama srpskih civila krajem 1991. godine.
Rimac nije osuđen za ubistvo 12-godišnje Aleksandre Zec u decembru 1991. godine koju su, kao i njene roditelje, imućne Srbe iz Zagreba, pobili on i njegovi saborci koji su bili pod komandom Tomislava Merčepa koji je tada bio savetnik ministra unutrašnjih poslova – prenose mediji.
Iako im se sudilo za to ubistvo, njihovi iskazi u kojima su priznali zločin nisu korišćeni zbog proceduralne greške, za šta su javnost i mediji optuživali Vladimira Šeksa kao tadašnjeg tužioca.
Dugo vremena se nagađalo zbog čega sudu nisu bila dovoljna svedočenja očevidaca koji su videli Rimca kada je ubio Mihajla Zeca, kao ni iskazi svedoka pred kojima je osuđeni Igor Mikola priznao ubistvo.
O nekim dokazima sud nije dao objašnjenja. Policijska veštačenja su dokazala da je oružje oduzeto od optuženih identično onom kojim je počinjeno ubistvo.
Petorica bivših pripadnika rezervnog sastava MUP-a, optuženih u slučaju "Pakračka poljana", osuđeni su za ubistvo jednog muškarca i za protivpravno lišavanje slobode i iznudu nad trojicom zagrebačkih Srba krajem 1991. godine.
Osuđeni su Munib Suljić, Igor Mikola i Siniša Rimac. Najdužu kaznu, od 10 godina, dobio je Suljić. Rimac je osuđen na osam godina dok je Mikola, kao pomagač, osuđen na pet godina zatvora.
Preživeli članovi porodice Zec, ćerka Gordana i sin Dušan, žive u Banjaluci. Vlada Hrvatske dodelila im je 2004. godine 200.000 evra kao "pomoć za podmirivanje dotadašnjih troškova života, jer su kao maloletna deca ostali bez roditelja i bez ikakvih sredstava za život".
Predsednik Mesić je tada izjavio da je hrvatska država bila dužna da pomogne preživelim članovima porodice Zec, "jer za taj grozni zločin niko nije odgovarao, što je dokaz nefunkcionisanja pravosuđa"