Tanjug/AP
Dmitrij Medvedev

Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev nazvao je danas pregovore ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i američkog predsednika Donalda Trampa u Vašingtonu “žestokim batinama u Ovalnom kabinetu”.

“Žestoke batine u Ovalnom kabinetu”, napisao je Medvedev komentarišući sastanak Zelenskog sa Trampom na svom Telegram kanalu, prenela je RIA novosti.

Zelenski je danas stigao u Vašington da potpiše sporazum o prirodnim resursima Ukrajine, uključujući retke zemne metale, ali ga je Tramp oštro ukorio na sastanku i postavio mu ultimatum da, ako Kijev ne pristane na dogovor, ostaje bez podrške Vašingtona.

Posle verbalne svađe, Tramp je zahtevao da Zelenski ode, a zajednička konferencija za novinare, ručak i potpisivanje sporazuma su otkazani, preneo je Foks njuz.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here