Ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić rekao je jutros da je snabdevenost prehrambenih prodavnica po Srbiji više nego dobra.
Ocenio je da snabdevenost dobra uprkos povećanoj potražnji namirnica, koju je uporedio sa tražnjom pred novogodišnje praznike.
– Snabdevenost je i više nego dobra. U to su imali priliku da se uvere penzioneri, njih 170 hiljada koji su jutros išli u kupovinu. Od toga samo 50 hiljada u Beogradu, što je osam odsto više nego prošlog vikenda – naveo je Ljajić za RTS.
On je dodao da je u radnjama bilo robe svih vrsta te da, za razliku od nekih zemalja u okruženju, nije bilo nestašica i oskudice bilo kog proizvoda.
Upitan za deficit kvasca, koji se dogodio u jednom momentu, Ljajić je rekao da ako pogledamo druge zemlje, njihove prodavnice i rafove, “kod nas je moglo da nestane nešto na sat ili dva, dok ne stigne iz magacina”.
Stoga, primetio je, treba da budemo srećna zemlja, “zato što u najvećoj krizi pričamo samo o (nedostatku) kvasca”.
Ljajić je rekao da je Srbija pregrmela dva ključna krizna perioda – od 9. do 16, marta i ovu nedelju, koja se meri sa tom.
Rekao je i da je inspekcija na terenu, a izvršeno je 600 kontrola po prijavama građana zbog cena osnovnih namirnica, dezinfekcionih sredstava i zaštitne opreme.
– U 44 slučaja uočili smo odskakanje ili nepoštovanje odredbi o ogrančavanju cena i marži, koje moraju biti na nivou od 5. marta. To je simbolično u odnosu na dužinu krize i asortiman proizvoda – istakao je ministar.
Огласио се “српски” политичар о теми важној за будућност Српског Народа. О квасцу.
Gotovo svi veći proizvođači su korigovali cene menjanjem komercijalnih uslova i na taj način zaobišli odluku vlade. A kvasac je samo tužna slika da monopolista kupi sve kvaščare u Srbiji a proizvodnju prebaci u Mađarsku. Kvasac je oslikavanje bede srpskog potrošača.
Brašna nema, kvasca nema, a ostalog ima koliko hoćeš. Teška misterija.