"Obavestila sam kanadske kolege da je protiv Risovića pokrenut pretkrivični postupak u Srbiji, zbog sumnji da je bio saradnik zemunskog klana i da je prema saznanjima naših istražnih organa on došao u Kandu 2004. Dobila sam uveravanja da će, ukoliko se još nalazi u Kanadi, biti lociran i da će nas obavestiti o tome“, rekla je za "Blic“ ministarka pravde Srbije Snežana Malović.
Risović je uhapšen tokom akcije "Sablja“ na radnom mestu u Urgentnom centru zbog sumnji da je saradnik zemunskog klana. Kod njega je pronađen pištolj za koji nije imao dozvolu, ali je ubrzo pušten iz pritvora posle čega je sa hrvatskim pasošem otputovao kod supruge u Kanadu. Protiv njega nije bio pokrenut krivični postupak, ali su policija i tužilaštvo nastavili da skupljaju dokaze, piše "Blic“.
Svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi je na suđenju optuženima za ubistvo Zorana Đinđića rekao da se Risović čuo telefonom sa Miloradom Ulemekom Legijom, kada je ubijen premijer Zoran Đinđić i da je bio zadužen da dokrajči žrtve zemunskog klana koje su preživele napad.
“Tog 12. marta, kada je pucano na premijera Đinđića, anesteziju je radila doktorka Popović, a krv je na svom telu grejao, od svih doktora baš Risović. Posle toga, kada je uhapšen, dobili smo informaciju da je non-stop bio na telefonskoj vezi sa Legijom“, rekao je još 2. decembra 2006. za "Blic“ dr Ðorđe Bajec, sadašnji direktor Kliničkog centra.