Da građani inspekcijama ili policiji prijavljuju svašta, kao i jedni druge, već je poznata priča. Slobodan Avramović iz Popučaka u okolini Valjeva ne radi ni jedno ni drugo, ali već drugi put daje izjavu komunalnoj policiji jer neko njegove komšije prijavljuje za prekršaje – pod njegovim imenom i prezimenom.
"Najpre sam, navodno, prijavio komšiju koji živi 30 metara od mene da gaji svinje i živinu i da od smrada ne mogu da otvorim prozore u kući. Tu prijavu je neko u moje ime podneo kad sam bio kod suprugine familije u Sremskoj Mitrovici. Ipak, bio sam pozvan u inspekciju gde sam morao da dokažem da nikoga nisam prijavio, dao sve dokumente, potpisivao se da vide da nije moj potpis na prijavi… Kada se u kancelariji pojavio komšija kojeg sam navodno prijavio, došlo mi je da u zemlju propadnem od sramote", priča Avramović.
Taman je, kako kaže, "ispeglao situaciju", kada su na njegova vrata ponovo zakucali komunalni inspektori i to dok je pripremao krsnu slavu Svetog Luku.
"Došli su jer sam navodno podneo prijavu protiv prvog komšije jer nemam mira u kući i dvorištu zbog njegove firme koja stvara buku i prašinu, a uz to je navodno i nelegalna. Pa taj komšija je trebalo da mi dođe na slavu, zamislite kako sam se osećao", ogorčen je Slobodan.
U komunalnoj policiji, koja je primila dve prijave pod njegovim imenom, objašnjavaju da je zakon takav da se prijava za prekršaj može podneti telefonom, pismeno, mejlom ili lično. Identitet podnosioca ne proverava se tada, već kada inspektori izađu na teren.
"Nepotpisane prijave ne uzimamo u obzir, ali svaku potpisanu moramo da proverimo na licu mesta", rekao je načelnik komunalne policije Siniša Đurić.