Posle sastanka sa predstavnicima nekoliko reprezentativnih udruženja izbeglih i prognanih, Krkobabić je rekao da bi ova pogodnost trebalo da zaživi u praksi za nekoliko nedelja, nakon što se reše pravne formalnosti.
"Ovo je samo prvi korak ka sistemskom rešavanju problema izbeglih i prognanih. Prilikom narednih susreta, teme naših razgovora biće zapošljavanje, socijalna zaštita i rešavanje stambenih pitanja ove populacije", rekao je Krkobabić.
On je istakao da će grad Beograd omogućiti nesmetan rad udruženjima izbeglica tako što će rešiti sporna pitanja u vezi sa zakupom njihovih prostorija i pomoći im da nabave kompjutersku i kancelarijsku opremu.
"U gradskom Sekretarijatu za socijalnu zaštitu uskoro će biti formirana posebna organizaciona jedinica koja će se baviti isključivo problemima izbeglih i prognanih.
Napravićemo i savetodavno telo za migracije, a imenovaćemo i poverenika za izbeglice. Uvereni smo da ćemo zajednički moći da rešimo većinu problema koji već skoro dve decenije muče izbeglice", istakao je Krkobabić.
Prema nezvaničnim procenama, u Beogradu živi oko 70.000 izbeglica.
Današnjem sastanku prisustvovao je i gradski sekretar za socijalnu zaštitu Vladan Đukić, kao i komesar Komesarijata za izbeglice Srbije Vladimir Cucić.